II miejsce w międzyszkolnych zawodach w unihokeja.

W dniu 17.11.2022 drużyna SP1 w kategorii chłopców z klas IV-VI pod opieką Pana Pawła Kuligowskiego rozegrała turniej unihokeja organizowany przez Szkolny Związek Sportowy.

Zawody rozegrano na sali gimnastycznej SP9, w których to wystąpiło 10 szkół naszego miasta, podzielonych na 3 grupy.

Drużyna Jedynki w swojej grupie kolejno pokonała jednego z faworytów SP5 wynikiem 3-0, następnie SP8 również 3-0 oraz SP4 2-0, zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansując do ścisłego finału.

W finale w pierwszym meczu nasi chłopcy gładko ograli SP11 wynikiem 2-0, natomiast w drugim spotkaniu zremisowali z jak się okazało zwycięzcą całych zawodów SP9 1-1 nie przegrywając żadnego że spotkań i tracąc tylko jedną bramkę.

Niestety lepszy bilans przypadł gospodarzom i to oni zagrają na turnieju regionalnym,nam natomiast srebro w mieście, gdzie jest to spory sukces, więc mamy się z czego cieszyć 😀.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku.

tekst: P. Kuligowski, zdjęcia: P. Kuligowski, M. Mazur