Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Miłość do książek łączy nas – pod takim hasłem 29 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 uczcili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach . Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do częstego sięgania po książki, czytania samodzielnego, jak i z udziałem dorosłych.

W tym dniu wszystkie lekcje rozpoczynały się głośnym czytaniem wybranych przez uczniów książek.

Najmłodsi uczniowie słuchali fragmentów utworów czytanych przez starszych kolegów.

Przez szkolny radiowęzeł uczniowie wysłuchali krótkiej audycji o historii święta oraz jego patronce. Była to również okazja do przypomnienia utworów Marii Konopnickiej, patronki roku 2022.

Jeden z rozdziałów książki pt. „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej dzieciom z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach przeczytał Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Skip to content