Odznaczenia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

10 października 2012 r. podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej przez Delegaturę w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie wyróżniono ponad stu nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Siedlec i okolicznych powiatów.
Odznaczenia i nagrody otrzymali również nauczyciele naszej szkoły. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymały panie Małgorzata Rudnicka i Elżbieta Kołtuniak, a nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty – wicedyrektor Jadwiga Chomacka.
W uroczystości uczestniczyli m.in. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, , Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Mariusz Dobijański, przedstawiciele samorządów terytorialnych i instytucji oświatowych. Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty powiedział: „Cieszę się razem z Państwem, że tak trudna i wymagająca dużego oddania praca została uhonorowana”.
Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku.