Dzień Papieski

16 października pod pomnikiem Jana Pawła II odbyły się uroczystości poświęcone 34. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Pamięć papieża uczcili mieszkańcy miasta a wśród nich uczniowie naszej szkoły reprezentowani przez klasę II c pod opieką p. dyrektor Magdaleny Olszewskiej-Silnej i wychowawczyni p. Małgorzaty Woźnicy. Nie zabrakło również władz miasta z wiceprezydent Anną Sochacką. O godzinie 12.00 odmówiono Anioł Pański. Modlitwie przewodniczył ks. prałat dr Kazimierz Niemirka. Program artystyczny zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 11. Na koniec uroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem papieża.

W naszej szkole Młodzieżowy Wolontariat zorganizował odbywającą się od kilku lat akcję „Papieskie kremówki”. Wzięło w niej udział 17 klas naszego gimnazjum. Przepyszne ciasta upiekli uczniowie z klasy: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, Ig, IIb, IIc, IId, IIe, IIf, IIIa, IIIb, IIId, IIIe ,IIIf, IIIg. Najbardziej przedsiębiorczy okazali się  uczniowie klasy IId, bo udało im się zebrać  największą sumę pieniędzy, aż 140 zł, czym pobili rekord z zeszłego roku..  W sumie zebraliśmy prawie 900 złotych. Przekazane one zostaną na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga młodzieży zdolnej ale ubogiej.
Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do akcji za rok!

Tego samego dnia wolontariuszki z klasy IIIe pod opieką p. Agnieszki Karpińskiej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Żywności, zorganizowanych przez Bank Żywności w Siedlcach.
Głównym celem spotkania było uświadomienie społeczeństwu skali zjawiska, wyrażenie sprzeciwu wobec marnowania produktów spożywczych oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem niedożywienia na świecie.

Skip to content