Dzień Św. Marcina w szkole

W środę, 28 listopada 2012 roku odbył się w naszym gimnazjum szkolny konkurs związany z obchodami Dnia Świętego Marcina w Niemczech. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci św. Marcina oraz poznanie tradycji kultywowanych w tym dniu przez Niemców. W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci wszystkich klas drugich oraz gościnnie dwóch uczniów z klasy Ia. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania przygotowane w formie prezentacji multimedialnej.
Na zakończenie uczestnicy konkursu wraz z publicznością (z kl. 1a) wykonali wspólnie piosenkę „Ich gehe mit meiner Laterne”, najpopularniejszy utwór śpiewany podczas pochodów organizowanych w Dniu Świętego Marcina.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – ex aequo klasa II c oraz I a,
II miejsce – klasa II b,
III miejsce – klasa II f.
W ramach obchodów Dnia Świętego Marcina zostali również wyłonieni laureaci konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną:
I miejsce – Łukasz Celiński z kl. II f,
II miejsce – Monika Jaworska, Izabela Charucka oraz Aleksandra Karpińska z kl. III g,
III miejsce – Szymon Sikorski z kl. III d.

Zwycięska praca została zaprezentowana publiczności i uczestnikom konkursu.
Wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami gratulujemy i życzymy radości z rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Opiekunami konkursu były p. Ewa Jurzyk-Niedziółka oraz p. Kinga Ptaszyńska.