Trzej Królowie po niemiecku

W czwartek, 10 stycznia bieżącego roku uczniowie klasy 3c zaprezentowali przedstawienie  bożonarodzeniowe w języku niemieckim pt. „Obrabowani Trzej Królowie”. W kilku scenach przedstawili  historię wędrówki Trzech Króli i ich wyimaginowane przygody w drodze do Betlejem.
W rolę Kacpra wcieliła się Julia Jaroszczyk, Melchiora Gabrysia Haładaj, a Baltazara Patrycja Jaroszewicz.

Postacie pustynnych rabusiów zagrały: Ola Rozwadowska, Julianna Musiał, Karolina Radzikowska i Julia Wojtowicz. Jako Maryja wystąpiła Julia Musiejczuk.

Dekoracje wykonały uczennice klasy 3d: Julia Daniluk, Marta Solnica i Klaudia Trojecka, a oprawę muzyczną zadbała Marysia Kurkus z klasy 3c, która również całość poprowadziła.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas drugich i trzecich. Zostało ono przygotowane w ramach koła języka niemieckiego pod kierunkiem p. Hanny Będkowskiej i p. Julity Byczyńskiej – Kozioł.