Spektakl profilaktyczny „Niebezpieczna gra”

23 stycznia o godzinie 11.45 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum obejrzeli spektakl  profilaktyczny „Niebezpieczna gra” w wykonaniu Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Przedstawienie poruszało problem rozpowszechniania narkotyków w szkole i uzyskiwania z tego tytułu korzyści finansowych. Przedstawiało, jakie  mogą być zagrożenia dla organizmu ludzkiego związane z długotrwałym stosowaniem środków odurzających.
Główny bohater spektaklu to Michał, który jest znany większości młodzieży szkolnej jako diler narkotykowy. W szkole panuje zmowa milczenia, a zastraszani uczniowie starają się unikać z nim bezpośredniego kontaktu. Możliwość zarobienia „łatwych pieniędzy” sprawia, że chłopak nie dostrzega żadnych zagrożeń i nie zwraca uwagi na aspekty moralne i społeczne swoich działań. Pewnego dnia do szpitala trafia jedna z uczennic i okazuje się, że narkotyk otrzymała od Michała.
Przedstawienie pokazuje młodym ludziom prawidłowe mechanizmy funkcjonowania w społeczeństwie, uświadamia, że  każdy człowiek możesz się poprawić, a nawet więcej  na pewno może to zrobić.
Po spektaklu jeden z aktorów poprowadził prelekcję na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków.
Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl i wysłuchali prelekcji.