Spektakl profilaktyczny „Utracone marzenia”

12 lutego 2013 r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Utracone marzenia”. Było to kolejne spotkanie młodzieży z aktorami Teatru Kurtyna z Krakowa.

„Utracone marzenia” to historia młodego człowieka, który  przez własną głupotę i nieodpowiedzialność zniszczył karierę sportową i życie młodej dziewczyny. Główny bohater po spożyciu „niewielkiej” ilości alkoholu wsiada za kierownicę, powoduje wypadek, sam wychodzi z opresji bez  szwanku, a ofiarą zdarzenia staje się młoda kobieta. Aktorzy starali się uświadomić młodzieży, że alkohol pity nawet w najmniejszych ilościach spowalnia reakcję kierowcy, który naraża siebie i innych ludzi na utratę zdrowia i życia. Mimo że główny bohater fizycznie nie doznał obrażeń, jego życie również uległo zmianie. Bolesna okazała się świadomość, że przez własną niefrasobliwość skrzywdził drugiego człowieka. Spektakl zmusił młodzież do refleksji i umożliwił rozmowę z aktorami na temat odpowiedzialności, dorosłości i wpływie jednej chwili na całe życie – swoje i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content