Finał Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”

Dnia 9 marca 2013 r. odbył się finał Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley” organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Siedlcach. Celem konkursu było pobudzanie zainteresowania uczniów literaturą niemieckojęzyczną, prezentacja i promocja twórczości literackiej oraz motywowanie uczniów do czytania w oryginale. Każdy uczestnik zaprezentował wiersz recytowany z pamięci i odczytał fragment prozy w języku niemieckim. Tematem tegorocznego konkursu było „Szczęście” („Das Glück”). W konkursie wzięło udział 22 gimnazjalistów. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice:
• Olga Ślepowrońska z klasy 1a (opiekun p. Kinga Ptaszyńska)
• Magdalena Kisielińska z klasy 2c (opiekun p. Ewa Jurzyk –  Niedziółka)
• Maria Kurkus (opiekun p. Julita Byczyńska – Kozioł)
• Julia Musiejczuk z kl. 3c. ( opiekun p. Hanna Będkowska)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Skip to content