21 marca

21 marca popularnie nazywany Dniem Wagarowicza w naszej szkole upłynął pod znakiem sportu …

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nauczyciele wychowania fizycznego, p. Ireneusz Dyć, Dyć, p. Ewa Gałęzowska, p. Agnieszka Tomczyk – Gajewska, p. Henryk Szyszko, p. Emil Kożuchowski, p. Mirosław Filimoniuk zorganizowali Dzień Sportu w naszej szkole. Odbyły się następujące konkurencje: rozgrywki w dwa ognie dla klas I, mecze siatkówki  dla klas II i ringo dla klas III.  Wśród klas I najlepsza okazała się klasa Ia, w klasach II – klasa IIa, natomiast w klasach III zwyciężyła klasa IIIf.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na koniec rozgrywek został zaplanowany mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami naszego gimnazjum a nauczycielami. W zespole nauczycieli znaleźli się: pani Ewa Gałęzowska, pani Agnieszka Tomczyk – Gajewska, pan Mirosław Filimoniuk, pan Henryk Szyszko, pan Sławomir Strus, pan Emil Kożuchowski i pan Ireneusz Dyć. Zespół uczniów chłopcy klasy 3f – sportowej: Marcin Talacha, Jakub Liniewicz, Jakub Trochym, Piotr Lubelski, Michał Kokoszkiewicz, Jakub Duraj. Sędzią spotkania był uczeń 1c – Mateusz Konopka. Spotkanie zaczęło się po myśli uczniów, którzy szybko osiągnęli wysoką przewagę. Pierwsza partia przyniosła kibicom dużo emocji i radości. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16 dla uczniów. W drugiej części charakter gry nie uległ zmianie. Dopiero w połowie seta nauczyciele zmienili swój styl gry i to oni przejęli inicjatywę na boisku. Widząc kłopoty, uczniowie poprosili o czas. Po licznych zmianach taktycznych chłopcy z klasy sportowej zaczęli odrabiać straty. Dzięki dobrej zagrywce wyrównali wynik rywalizacji 24:24  jednak, ostatecznie drużyna nauczycieli doprowadziła do wygranej 26:24. Stan rywalizacji wyrównał się 1:1 i to trzecia odsłona meczu miała pokazać, która drużyna okaże się lepsza. Set był wyrównany, ale inicjatywę zaczęli przejmować uczniowie, którzy zdobywali przewagę. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:17, a cały mecz 2:1 dla uczniów przy aplauzie publiczności.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą rywalizację, a zwycięzcom  GRATULUJEMY!

i talentu …

Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się konkurs „Pokaż swój talent”.  Występy dwunastu uczniów oceniało jury w składzie : pani Julita Byczyńska-Kozioł, pani Małgorzata Rudnicka,  Angelika Turska, Mateusz Lipiński oraz Alicja Pogorzelska jako przewodnicząca komisji. Po wystąpieniu wszystkich uczniów komisja udała się na krótką przerwę w celu podjęcia decyzji.
Wyniki prezentowały się następująco:
I miejsce wyśpiewała sobie Olga Ślepowrońska z kl. 1a
II miejsce za wykonanie piosenki „Jar of hearts” przy własnym akompaniamencie zdobyła Patrycja Łukaszuk z kl. 1e
III miejsce, także śpiewająco zajęła Magda Rosa, uczennica klasy 3c.
Jury przyznało także specjalne wyróżnienie za inwencję twórczą dla raperki z klasy 2d, Pauliny Radzikowskiej, która wykonała swój własny kawałek.

Wszystkim uczestnikom, także tym nienagrodzonym ;-), gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

I jakby tego było mało, żeby już całkowicie radośnie przywitać wiosnę, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawsze przebranie. Komisja w składzie: pani Julita Byczyńska-Kozioł, pani Małgorzata Rudnicka; uczniowie: Alicja Pogorzelska, Angelika Turska oraz Mateusz Lipiński, wybrali zwycięzców. Wygrała klas 2a, która tego dnia zaprezentowała najciekawsze stroje. Nagroda, którą otrzymali, osłodziła im pierwszy dzień wiosny.

Wygranej klasie gratulujemy, a innym życzymy powodzenia w następnym roku!