Akademia w 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

„Cóż to za święto takie radosne, że miasto całe drży i faluje? Czy wracającą lud wita wiosnę? Czy na cześć wiosny tak wiwatuje? O, coś większego Polska dziś święci! To Konstytucja Trzeciego Maja! Akt wielki, ważny, godny pamięci, co naród cały jednością spaja.”

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii, jako Konstytucja 3 maja. Był to pierwszy na świecie a drugi w Europie tego typu dokument. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. rocznica uchwalenia konstytucji została uznana za święto narodowe, ponownie uchwalono je w 1990 r.
Z tej okazji 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia, która przybliżyła uczniom okoliczności tego wydarzenia. Wystąpili w niej uczniowie z klasy 1d i 1g przygotowani przez p. Agnieszkę Karpińską i p. Urszulę Sawicką. Część artystyczną wzbogaciły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Rudnickiej. Dekoracje wykonała p. Ewa Gałęzowska.