Dzień Europy

9 maja 2013 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Europy. Inicjatorem tego projektu był Klub Europejski Euromater pod opieką pani Małgorzaty Woźnicy i współpracy pani Doroty Kępy. Aby upamiętnić europejskie święto, klasy drugie pod opieką wychowawców przygotowały prezentacje ukazujące najpiękniejsze zabytki Europy.
Klasie IIa przydzielono Złotą Uliczkę, klasie IIb Wawel, klasie IIc katedrę Notre Dame, klasie IId londyńską twierdzę Tower, klasie IIe katedrę Sagrada Familia, klasie IIf Akropol i klasie IIg Koloseum.
Na szczególną uwagę zasługuje klasa IIb, która zaprezentowała legendę o smoku wawelskim w postaci przekomicznej scenki artystycznej. Duże uznanie wśród uczniów zyskała również klasa IIa, która swój znakomity projekt wzbogaciła, częstując publikę przekąskami charakterystycznymi dla kuchni czeskiej.
Drugoklasiści przygotowali także oryginalne stroje oddające charakter prezentowanych państw.
Wszyscy uczniowie włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie projektu. Dzięki nim poznaliśmy wiele ciekawych miejsc, które w przyszłości z całą pewnością warto byłoby zwiedzić.

Dziękujemy za przygotowanie wspaniałych wystąpień.

Natalia

Skip to content