Klasa 2c i 2d na trzydniowej wycieczce

27 maja uczniowie z klas 2c, 2d pojechali na trzydniową wycieczkę. Celem podróży było zwiedzanie zabytkowego Krakowa, Zakopanego i okolic. Pogoda mimo obaw dopisała. Pierwszego dnia po południu uczestnicy zwiedzili Kopalinę Soli w Wieliczce. Pensjonat, w którym mieszkali, był schludny. Choć nowoczesny, nadal utrzymany był w podhalańskim stylu. Zza okien widniały malownicze widoki, które dodawały uroku temu miejscu i czyniły go niezwykłym. Następnego dnia uczniowie udali się do zimowej stolicy Polski – Zakopanego, które słynie z przepięknych dolin. Wybrali się na wycieczkę do jednej z nich – Doliny Strążyskiej, położonej u podnóża słynnego Giewontu. Na trasie nie zabrakło też Wodospadu Siklawica, Wielkiej Krokwi oraz Gubałówki. Trzeciego dnia uczniowie pojechali do Krakowa i zwiedzili wiele zabytków kościół  Mariacki, Wawel, Sukiennice i rynek. Po całym dniu spędzonym w Krakowie niestety wyruszyli w drogę powrotną do Siedlec. Ta wycieczka z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.