W rocznicę 17 września 1939 roku

W tym roku obchodzimy 75  rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.
Z tej okazji w Siedlcach zaplanowano uroczystości, które odbędą się wieczorem 17 września.
Uroczystości 17 września rozpocznie o godz. 18.00 msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, która zostanie odprawiona w kościele pw. Ducha Świętego, przy ul. Brzeskiej 37. Po zakończeniu Eucharystii na ścianie kościoła zostanie odsłonięta tablica poświęcona pamięci por. Stefana Kosobudzkiego, ps. „Sęk” – dowódcy oddziału partyzanckiego XII Okręgu Podlaskiego NSZ, kawalera orderu Virtuti Militari. Następnie uczestnicy przejdą na Skwer Wileński. Tam pod pomnikiem Żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK zaplanowano odczytanie apelu pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. O znaczeniu 17 września 1939 r. dla naszej Ojczyzny mówił będzie prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Całość uroczystości zakończy montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im . Tadeusza Kościuszki.
W uroczystości te włączy się też aktywnie nasze gimnazjum. W środę, na 4 godzinie lekcyjnej wyemitowana zostanie przez szkolny radiowęzeł,  krótka audycja upamiętniająca te wydarzenia. Wieczorem zaś delegacja uczniów, nauczycieli na czele z p. dyrektor Magdaleną Olszewską-Silną weźmie udział w uroczystościach miejskich.

Skip to content