Obchody Dnia Św. Marcina w naszej szkole

W piątek, 14 listopada 2014 roku odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego z wiedzy o życiu św. Marcina i obchodach Dnia Świętego Marcina w Niemczech. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci św. Marcina oraz poznanie tradycji kultywowanych w tym dniu przez naszych zachodnich sąsiadów. W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci wszystkich klas drugich oraz trzecich. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Konkurs uatrakcyjniła scenka z życia św. Marcina przygotowana przez uczniów kl. Ie.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce wśród klas II ex aequo klasa IIc i IId, wśród klas III – IIIa
II miejsce wśród klas II klasa IIf, wśród klas III – IIIg
III miejsce wśród klas II klasa IIa, wśród klas III – IIId.
W ramach obchodów Dnia Świętego Marcina zostali również wyłonieni zwycięzcy konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną i pracę plastyczną o św. Marcinie oraz latarenkę. Najlepszą prezentację multimedialną przygotowała Aleksandra Wysokińska, uczennica kl. IId. Najładniejsze prace plastyczne wykonały Wiktoria Dmowska z kl. Ia oraz Julita Sosnowska z kl. Ie. Najładniejszą latarenkę wykonała Anna Kożuchowska, uczennica kl. IIIa.
Zwycięskie prace zostały zaprezentowane publiczności i uczestnikom konkursu.
W obchody te włączył się również Młodzieżowy Wolontariat, piekąc tradycyjne rogale, które są nieodzownym symbolem tego święta. Słodkości te zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Dochód z tej akcji, w wysokości 123 złotych, zostanie wpłacony na konto Rodzinnego Domu Dziecka w Czerkasach na Ukrainie. Przepyszne rogaliki własnoręcznie upiekli: Anita Ozdoba z klasy IIIa, Katarzyna Cieszko, Weronika Kolo, Julia Wnuk, Natalia Lichaczewska i Maciej Silny z klasy IId.

Wolontariuszom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!
Nauczyciele języka niemieckiego i opiekunowie Młodzieżowego Wolontariatu

Skip to content