Konkurs Młodzieżowego Wolontariatu

Młodzieżowy Wolontariat w ramach współpracy z organizacją Dzieło Pomocy „Ad Gentes” w Warszawie ogłasza konkurs „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”, którego główną myślą przewodnią jest zdanie Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami.
Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Kategoria charytatywna konkursu służy rozbudzeniu przedsiębiorczości oraz kształtowaniu ducha współpracy celem wsparcia projektów edukacyjnych na misjach. W tym roku uczniowie będą pozyskiwali środki na zakup mebli i zabawek dla żłobka dla ubogich dzieci prowadzonego przez siostry Benedyktynki Misjonarki w Santo Domingo (Ekwador).
1. Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach:
a) literacka – (praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad)
b) plastyczna – rysunek, grafika lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7×42 cm).
c) muzyczna – utwór muzyczno-wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej
d) charytatywna – trwające przez rok szkolny inicjatywy i działania uczniów mające na celu zaangażowanie społeczności lokalnej w akcję zbierania środków finansowych na wyposażenie w meble i zabawki żłobka w Santo Domingo (Ekwador).
Prace w formie literackiej, plastycznej lub muzycznej należy złożyć do p. Mariny Winogradowej, p. Agnieszki Karpińskiej lub p. Bogumiły Panufnik do końca lutego 2016 roku.
Zapraszamy też wszystkich uczniów do składania propozycji na działania charytatywne.

Marina Winogradowa, Agnieszka Karpińska, Bogumiła Panufnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content