Drugi z czterech turniejów w tenisie

W dniu 24.11.2015 na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbył się drugi  z czterech zaplanowanych turniejów w tenisie stołowym, zorganizowany  przez nauczycieli wychowania  fizycznego – p. Ireneusza Dyć i p. Anetę Tomaszewską.
System rozgrywek był transparentny i sprawiedliwy a same pojedynki przyniosły wiele nieoczekiwanych rozstrzygnięć oraz przysporzyły dużo emocji. Do turnieju zgłosiło się 12 uczestników którzy zostali rozlosowani do dwóch grup. W grupach mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów a każdy zawodnik grał z każdym przeciwnikiem w swojej grupie.
Uczniowie którzy zajęli w grupach dwa pierwsze miejsca grali w półfinałach, zwycięscy tych pojedynków grali w wielkim finale, a przegrani grali o trzecie miejsce w turnieju.
Grupa A
1. Bartłomiej Bareja  5
2. Jakub Uziębło        4
3. Hubert Kluczek     3
4. Bartek Duk            2
5. Maciek Belowski   1
6. Marcin Tarkowski  1
Grupa B
1. Dominik Czyżewski  5
2. Jakub Woźniak          3
3. Wojtek Sidoruk         3
4. Adrian Czapski          3
5. Rafał Lis                    1
6. Sebastian Szlaski       0

Półfinały

Bartłomiej Bareja – Jakub Woźniak   2:0
Jakub Uziębło – Dominik Czyżewski  0:2

Mecz o 3 miejsce

Woźniak – Uziębło 1:2

Mecz o 1 miejsce

Czyżewski – Bareja 2:1

Klasyfikacja generalna (po 2 turniejach):

1.Bareja B.- 18pkt
2.Czyżewski D.-  10pkt
3. Szlaski S.- 9pkt
4.Wieliczko J.- 7pkt
4.Uziębło J.- 7pkt
6.Wożniak J.- 5pkt
7. Kluczek H.- 4pkt
8. Czapski A.- 4pkt
9. Sidoruk W.- 4pkt
10. Duk B.- 2pkt
11. Lis R.- 1pkt
12. Belowski M.- 1pkt
13. Tarkowski M.- 1pkt
Dziękujemy za udział w turnieju wszystkim zawodnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy serdecznie na kolejna odsłonę turnieju która odbędzie się już 15 grudnia o godzinie 15.30 na sali naszego gimnazjum.

Skip to content