Eliminacje wojewódzkie „O srebrne muszkiety”

W dniu 06 kwietnia 2016 r. w obiektach Strzelnicy Sportowej „DRAGON” na ul. Sokołowskiej w Siedlcach odbyły się zawody w strzelectwie sportowym „O srebrne muszkiety”, których organizatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty.
W zawodach wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z rejonu siedleckiego i były to kwalifikacje do zawodów wojewódzkich. Uczniowie rywalizowali w konkurencji drużynowej z karabinu, gdzie każdy zawodnik w drużynie wykonywał po 20 strzałów, a następnie wynik drużyny był sumowany. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Wiktoria Zdunek i Maria Sikorska z klasy IIId, Adrianna Mróz z klasy IId i Aleksandra Hajduk z klasy IIb zajęły II miejsce z wynikiem 554 pkt/ 600, ustępując tylko o 2 punkty LO II w Siedlcach. Miłą niespodziankę sprawiła uczennica Wiktoria Zdunek, która w swojej zmianie uzyskała wynik 195 pkt/200, co jest bardzo dobrym osiągnięciem nawet w skali kraju. Wiktoria wygrała klasyfikację indywidualną.
Zawody te były również podsumowaniem pracy sekcji strzelectwa sportowego  w roku szkolnym 2015/16 roku w ramach koła zainteresowań, które prowadzi nauczyciel p. Andrzej Wojtowicz.
Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy wspaniałej postawy i wysokich wyników.