Finał IV Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MINIGLOBE”

Dnia 8 kwietnia 2016 roku grupa teatralna z klasy 3d wzięła udział w finale IV Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MINIGLOBE”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie. Nasi młodzi aktorzy wystąpili z przedstawieniem „Opowieść wigilijna” na motywach powieści Karola Dickensa. Nasza szkoła została wybrana do finału z 23 szkół zgłoszonych do konkursu z całej Polski. W finale wzięło udział ostatecznie 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które walczyły o miejsca w trójce najlepszych bez podziału wg kategorii wiekowej. Było ciężko pokonać szkoły dwujęzyczne i oczywiście starszych, doświadczonych kolegów i koleżanki ze szkół średnich. Pomimo tego, iż nie udało nam się zająć nagradzanego miejsca, wyjazd ten był dla nas ciekawym doświadczeniem. Mieliśmy okazję obejrzeć wiele ciekawych przedstawień, podziwiać grę aktorską naszych konkurentów, poczuć klimat prawdziwego teatru. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. Dla nas i tak TO WY JESTEŚCIE NAJLEPSI.

Jednocześnie dziękujemy sponsorowi naszego wyjazdu – p. Mariuszowi Grudzie, prezesowi Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach, za wsparcie finansowe, bez którego nasz udział w finale byłby niemożliwy. Podziękowania składamy również Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, a szczególnie p. Dyrektor Iwonie Orzełowskiej za możliwość wypożyczenia strojów i rekwizytów.

Opiekunowie grupy teatralnej:
Monika Walęcka
Małgorzata Ponikowska

Skip to content