Młodzieżowy Wolontariat w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Z przyjemnością informujemy że, nasze gimnazjum  zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji” organizowanym przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”,  pod honorowym patronatem Pani Minister Edukacji Narodowej.   Jego celem było pozyskanie środków na zakup mebli i zabawek dla żłobka ubogich dzieci w Ekwadorze.  Młodzieżowy Wolontariat pod opieką p. Agnieszki Karpińskiej, p. Bogumiły Panufnik i p. Mariny Winogradowej przeprowadził szereg akcji charytatywnych, dzięki którym zebrano sumę 1770 złotych. Zostały one przekazane na konto fundacji Ad Gentes.
21 kwietnia 2016 roku koordynator konkursu p. Agnieszka Karpińska wraz z trzema wolontariuszkami  uczestniczyła   w uroczystym podsumowaniu konkursu, gdzie szkoła otrzymała dyplom i liczne nagrody książkowe   za zajęcie II miejsca. Odbyło  się ono w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z  udziałem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzego Mazura SVD i Szefa Gabinetu prezydenta RP, Sekretarza Stanu Adama Kwiatkowskiego oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.
W  tegorocznej XV edycji konkursu „Mój szkolny kolega z misji” udział wzięło 400 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. To  4 852 uczniów i 880 nauczycieli. Przy tak dużej liczbie uczestników II miejsce to ogromny sukces. Gorące podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przeprowadzane akcje.

Skip to content