Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizowanych jest wiele manifestacji, konferencji, akcji , happeningów, które mają uświadomić jak kruchy i delikatny jest ekosystem planety ludzi. Wydarzenia te mają zachęcić wszystkich do dbania o nasz wspólny Dom, jakim jest Ziemia.
Uczniowie naszego gimnazjum wspólnie z nauczycielami również obchodzili ten dzień. Kilka dni wcześniej zostały przygotowane plakaty o tematyce proekologicznej przez uczniów klasy 3a i 3f pod opieką p. Doroty Kępy. Zostały one rozmieszczone na korytarzu szkolnym. Najciekawsze prace zostały wysłane na konkursy. Pierwszy – promujący Dzień Ziemi 2016 UMCS Lublin i konkurs na poster ,,Świadomy konsument w globalnej wiosce” – SCDiDN Siedlce.
W piątek 22 kwietnia uczniowie z klas 2a i 2b pod opieką p. Anny Nowak i p. Moniki Walęckiej uczcili aktywnie ten dzień, sadząc drzewka (świerki i tuje) przy szkole. Klasa 2b mimo chłodnej, ale słonecznej pogody wybrała się do Parku Miejskiego Aleksandria w celu zebrania śmieci. Młodzież chętnie uczestniczyła w akcjach promujących postawy ekologiczne. W tym dniu uczniowie gimnazjum wysłuchali przez radiowęzeł prelekcji na temat historii Dnia Ziemi. Przygotowali ją uczniowie klasy 3f wspólnie z wychowawczynią p. Dorotą Kępą. Z okazji tego święta w klasie 3f odbyła się lekcja na temat źródeł i szkodliwości glinu (Al) na zdrowie człowieka.
Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Skip to content