VI Siedlecka Gospeliada

25 kwietnia 2016r., w Centrum Kultury i Sztuki Scena Teatralna Miasta Siedlce, odbył się finałowy koncert VI Siedleckiego Konkursu Piosenki Gospel w języku angielskim. Wydarzenie to, jak co roku, zostało zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum nr 1  im. KEN w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach. Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Siedlce p. Wojciech Kudelski.
Zaprezentowane utwory były na bardzo wysokim poziomie, zarówno wokalnym jak również językowym. Wszyscy wykonawcy wspaniale pokazali na scenie swoje talenty i umiejętności, dlatego jury konkursowe miało niemały kłopot w wyłonieniu zwycięzców.
Wśród najmłodszych wykonawców najwyższe uznanie jury zdobyła Karolina Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, II miejsce wyśpiewał chór ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach, natomiast miejsce III oraz wyróżnienie trafiło na ręce chóru ze S.P. nr 11 w  Siedlcach.
W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizacja była największa. Dlatego jury postanowiło przyznać 2 nagrody ex aequo:
I miejsce – Wiktoria Mikiciuk (PG nr 5 w Siedlcach),
II miejsce – Rebeka Ataj (Katolicki Zespół Edukacyjny w Siedlcach) i Weronika  Czapska (PG nr 1 w Siedlcach),
III miejsce – Aleksandra Myrcha (PG nr 3 w Siedlcach),
wyróżnienie – zespół wokalny (Publiczne Gimnazjum w Wiśniewie).
Pośród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wyśpiewał Dominik Bobryk z I LO w Siedlcach, bezkonkurencyjnym wykonaniem piosenki ’Bless the Lords’. Miejsce II zajęła Patrycja Łukaszuk (I LO w Siedlcach), a miejsce III przypadło Aleksandrze Zygmunt ( ZSP nr 3 w Siedlcach). Uczennice z IV LO im. H.S. Żółkiewskiego zdobyły wyróżnienie.
W imieniu organizatorów, dziękujmy wszystkim wykonawcom, opiekunom, jurorom i sponsorom za ogromne zaangażowanie oraz niezapomniany koncert. Z nadzieją do usłyszenia za rok…

Aneta Miler (I LO)
Weronika Paczuska (PG 1)

Skip to content