Próbny alarm przeciwpożarowy

Dnia 15 września w PG1 odbyły się ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji całego stanu osobowego szkoły. W próbnej ewakuacji wzięło udział 422 uczniów, 21 nauczycieli oraz 17 pracowników administracji i obsługi. Tegoroczne ćwiczenia były przeprowadzone w zmienionej formie. Dzięki dobrej współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach próbna ewakuacja odbyła się w poszerzonej formule – z użyciem środków pozorujących zadymienie. W czasie tego treningu zaimprowizowano brak możliwości ewakuacji jednej z klas drzwiami pracowni na drogę ewakuacyjną. Niespodziewana sytuacja spowodowała potrzebę ewakuacji części uczniów przez okna przy pomocy drabiny strażackiej. Wszystko, co się działo, przypominało prawdziwą akcję gaszenia pożaru. Ćwiczenia nadzorował dowódca akcji ratowniczo-gaśniczej mł. bryg. Mariusz Mokicki, a z ramienia szkoły dyrektor, p. Magdalena Olszewska-Silna wraz z inspektorem BHP  p. Andrzejem Wojtowiczem. Celem treningu ewakuacji było sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie procedur do sprawnego działania zgodnego z przepisami.