Warsztaty językowe z native speakerem

16 grudnia 2016 roku uczniowie klas 1a, 1e, 2b i 3f uczestniczyli w dwóch warsztatach językowych z native speakerem. Tematyka warsztatów związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Liderem spotkania był Irlandczyk Richard Mullaney, współpracownik Europejskiego Programu Edukacyjnego „Nauka bez granic”.
W trakcie pierwszej części naszego spotkania pt. Christmas Drama Workshop Richie zaproponował uczniom naukę języka angielskiego metodą dramy poprzez różnorodne gry i zabawy ruchowe, niezbędne do budowania pewności siebie, otwartości i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Druga część warsztatów pt. Christmas Ceili and Karaoke to prezentacja podobieństw i różnic w sposobach obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i Irlandii. Uczniowie mieli również okazję nauczyć się tradycyjnego tańca gaelickiego, popularnego w Irlandii i Szkocji, tańczonego podczas różnorodnych okazji i spotkań towarzyskich. Na zakończenie naszego spotkania z Richiem uczniowie śpiewali kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w stylu karaoke.
Zanim się spostrzegliśmy warsztaty dobiegły końca. Jeszcze tylko pożegnalne zdjęcie z Richiem. Mamy nadzieję spotkać się jeszcze nie raz, przy okazji kolejnych warsztatów językowych. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnej lekcji języka angielskiego w klasie i możliwość rozwijania umiejętności porozumiewania się w języku angielskim poprzez kontakt z żywym językiem.

Organizatorzy wyjazdu na warsztaty:
M.Walęcka
D. Socik