Archiwum SU

Rok szkolny 2018/2019
Wyniki konkursu „Dlaczego Europa da się lubić?”

W mijającym miesiącu w naszej szkole Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny oraz literacki pod hasłem „Dlaczego Europa da się lubić?” skierowany do uczniów klas 4-8.
Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele i opiekun SU, po wnikliwej analizie prac postanowiło przyznać następujące miejsca:
• KATEGORIA – PRACE PLASTYCZNE
I miejsce – Wiktoria Falkowska kl. 5a 
II miejsce – Patrycja Konopka kl. 8a
III miejsce ex aequo – Nadia Brzost kl. 5a oraz Lidia Szumowska kl. 8b
• KATEGORIA – PRACE LITERACKIE
(kliknij na ucznia, żeby poznać dlaczego jego zdaniem Europa da się lubić)
KLASY 4-6:
I miejsce – Hubert Kicki kl. 5c
II miejsce – Wiktoria Falkowska kl. 5a
KLASY 7-8:
I miejsce — Julia Smyk kl. 7a
II miejsce ex aequo – Joanna Kozak kl. 8a oraz Piotr Mączyński kl. 7a
III miejsce ex aequo – Anastazja Czarnocka kl. 8c oraz Lidia Szumowska kl. 8b
Przy ocenie komisja brała pod uwagę: wkład pracy, pomysłowość i oryginalność, środki stylistyczne, spójność tematyczną oraz estetykę wykonania. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.
Zwycięzcom gratulujemy:)
Samorząd Uczniowski
Wielkanoc 2020

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy.
Oby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia
i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,
miłości i nadziei, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności .
Wesołych świąt! Życzy Samorząd Uczniowski
Dzień Kobiet

Samorząd Uczniowski w drodze na 8 marca złożył już w piątek 6 marca wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Kobiet.
Najsympatyczniejsza w szkole …

Corocznym zwyczajem przed 8 marca przeprowadziliśmy wśród klas IV – VIII plebiscyt na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KOLEŻANKĘ W NASZEJ SZKOLE. Głosami uczniów została nią Zuzanna Pióro z klasy VII a. Zuzi serdecznie gratulujemy, a wszystkim Paniom małym i dużym z okazji Święta Kobiet życzymy mnóstwo radości, pomyślności oraz samych słonecznych dni.
Grosz do grosza …

Ufff…. Po wielu godzinach pracy, wreszcie podliczyliśmy i spakowaliśmy monety, jakie udało nam się zebrać w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, która organizowana jest od 20 lat przez Towarzystwo Nasz Dom. Bilon ważył prawie 60 kg.! Klasom 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 4a, 5a, 5b, 6b, 7c, 8a i 8c i ich wychowawcom, którzy włączyli się do akcji dziękujemy za zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik. Dzięki Wam nasza szkoła zebrała 700 zł. i 70 gr., które przekazaliśmy na rzecz towarzystwa. Najwięcej funduszy zgromadziła klasa IV a -182 zł.
Serdecznie gratulujemy czwartoklasistom 🙂

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie.
Życzenia składa Samorząd Uczniowski
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ GAZETKĘ O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ

6.12.2019r. Podaruj dzieciom kawałek Świąt. Przyłączylismy się do zbiórki zabawek dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małoletnich podopiecznych Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, organizowanej przez 18 Dywizję Zmechanizowaną w Siedlcach

6.12.2019r. Wesołe Mikołajki.

Dnia 25.11.2019r. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Garść misiowych faktów:
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Nasi uczniowie obchodzili to święto 25 listopada. Mając przy sobie pluszowego misia, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.
Debata pt: „Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym oczami uczniów”.
Dnia 18.11.2019r. odbyła się w naszej szkole debata uczniowska pt: „Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym oczami uczniów”. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas: 6,7,8 opiekunowie samorządu uczniowskiego oraz Dyrektor Szkoły Magdalena Olszewska-Silna. Uczniowie zaprezentowali swoje zdanie za pomocą: prezentacji multimedialnych, plakatów, instalacji przestrzennych. Do ciekawych należy zaliczyć współpracę z NBP oraz Wioskami Dziecięcymi SOS. Młodzież w sposób atrakcyjny przedstawiła własną wizję współpracy szkoły ze społecznością lokalną. Cieszy fakt, że z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami już współpracujemy. Debata pozwoliła uatrakcyjnić tę współpracę. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.
Najsympatyczniejszy nauczyciel naszej szkoły!
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszej szkoły. W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka geografii Dorota Kępa. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i radości z życia.

Otrzęsiny 2019

Dnia 30.09.2019r. odbyły się w naszej szkole OTRZĘSINY dla uczniów klas siódmych. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kuligowski, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nina Barczak i zastępca przewodniczącej Xavier Brzost oceniało poszczególne konkurencje. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 7a, drugie miejsce przypadło klasie 7b, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy kupili „cegiełkę” jako wsparcie akcji zakupu rowerowózka dla potrzebującego 17-letniego Bartka. To chłopiec, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Na Powyższy cel szkoła wysłała 180zł. Jeszcze raz za szczodrość serca SERDECZNE DZIĘKUJEMY.
Rok szkolny 2018/2019
Wiosenny tor przeszkód
Dnia 8 maja 2019r.na boisku naszej szkoły odbyły się zabawy wielkanocne dla dzieci z najmłodszych klas zorganizowane przez samorząd uczniowski. Zajączek przygotował dla nich kilka konkurencji. Podczas pierwszej z nich musieli znaleźć słodycze, które wykradł zły wilk i ukrył przed nimi. Wszyscy w mgnieniu oka poradzili sobie z tym zadaniem. Kolejny był tor przeszkód, który trzeba było przejść z jajkiem na łyżce. Sprawił on trochę większe trudności, mimo to wszyscy ukończyli go z uśmiechem na twarzy. Ostatnia konkurencja miała na celu sprawdzenie zdolności dzieci w trafianiu do tarczy. Większość z nich okazała się mistrzami tego zadania. Najlepsi strzelcy uzyskali nawet 200 punktów! Wszyscy bardzo dobrze się bawili i czekają na ponowną wizytę zajączka w przyszłym roku.
Radosnych Świąt Wielkanocnych,
dobrego odpoczynku, smacznego jajka,
szalonego i wyjątkowego mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych, spokojnych i cudownych dni
z okazji Świąt Wielkanocnych
Życzy Samorząd Uczniowski
Jak tradycja nakazuje 8marca chłopcy składają życzenia. Tak też się stało w naszej szkole. Spośród dziewcząt w szkole została wybrana najsympatyczniejsza osóbka.
Oto wyniki:
Kat. klas młodszych najsympatyczniejsza to – Karina Mróz klasa 4b
Kat. Klas starszych Ewa Smuniewska – klasa 3b gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy.
Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę monet na XIX edycję Góry Grosza. W tym roku uzbieraliśmy 12,5 kg monet, co przełożyło się na kwotę 175,85 zł. Klasa 4a wygrała konkurs i uzbierała 43,64 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Przed świętami w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawsze świąteczne przebranie. Zwyciężyła uczennica klasy 3f Klaudia Soszyńska. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Wigilijna, cicha noc
ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy,
kolędować do kołyski.
Do Jezusa Maleńkiego,
w biednej szopie zrodzonego,
By swą rączką błogosławił,
zmartwień wszystkich nas pozbawił.
Życzenia świąteczne składa
Samorząd Uczniowski
ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA: Jak tradycja nakazuje dnia 06.12.2018 roku progi naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy na niego czekali z niecierpliwością, szczególnie małe dzieci. Przywitał nas serdecznym uśmiechem i rozweselał dzwoneczkiem. Przyszedł ze swoimi pomocnicami, które rozdawały dzieciom słodycze. Cieszymy się, że nikt nie dostał rózgi. Żal było go żegnać, ale obiecał, iż za rok znów nas odwiedzi. Będziemy na niego czekać.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA: Dzień 28.11.2018r. w naszej szkole był bardzo kolorowy. Uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszowe misie. Kto miał maskotkę, nie był pytany.
MŁODZI DEMOKRACI: Dnia 27.11.2018r Samorząd Uczniowski zorganizował debatę poświęconą niepodległości Polski. Wzięli w niej udział uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum, wice dyrektor szkoły Jadwiga Chomacka i opiekunowie samorządu. Musimy przyznać, że czas spędzony w gronie rówieśników należy zaliczyć do udanych. Została poruszona historia narodu polskiego w dążeniu ku niepodległości, obchodzenie wczoraj, dziś w przyszłości święta 11Listopada, w jaki sposób Polonia czci bohaterów narodowych i jakie wartości przekazuje młodemu pokoleniu, dlaczego warto przekazywać tradycje, co noszą w sercach Polacy, ile wysiłku kosztuje demokracja i dlaczego z dumą spoglądamy na naszą historię? Te i inne tematy uruchomiły merytoryczną dyskusję. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów, w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej, zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi . W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Beata Pniewska – wybrana większością głosów w wyborach demokratycznych. Życzymy sukcesów w pracy zawodowej i nieustającego uśmiechu na twarzy.
 
 
 
Dnia 30.09.2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Kapcia. Uczniowie, którzy mieli kapcie na stopach, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianej kartkówki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zabawy.
POMÓŻMY OLIWII UPRAWIAĆ SPORT
Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej szkoły za cegiełkę w wysokości 95 złotych, która zostanie przekazana na dofinansowanie wózka inwalidzkiego dla Oliwii.
Samorząd Uczniowski
Dnia 02.10.2018r. odbyły się w naszej szkoły OTRZĘSINY dla uczniów klas siódmych. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Amelię Kizeweter i Gabrielę Wnorowską z klasy 3a gimnazjum, a uczniowie z klas 3a, 3b, 3c, 3e pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Michał Żmińczuk, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Kadej i Rzecznik Praw Ucznia Klaudia Rombel oceniało poszczególne konkurencje. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 7a, drugie miejsce przypadło klasie 7b, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1.
Rok szkolny 2017/2018
Z okazji Dnia Matki Samorząd Uczniowski zaprosił pierwszoklasistów do konkursu plastycznego pt.: Portret mojego opiekuna”. Na konkurs wpłynęło wiele przepięknych prac, ale nie dla wszystkich jest podium. I miejsce przypadło Maciejowi Kornelukowi, II miejsce zajął portret, który wykonał Jakub Niedźwiecki, a III miejsce zajął Aleksander Domański. Wszystkim dziękujemy serdecznie i zapraszamy do kolejnych konkursów.
Samorząd Uczniowski
KONKURS WIELKANOCNY
W marcu b. r. z okazji Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniej przyozdobioną salę lekcyjną. Jury prawie jednogłośnie za najbardziej „świąteczną”, klimatyczną i kolorową pracownię uznało salę nr 21, którą opiekuje się klasa IV A wraz z wychowawcą – p. Julitą Byczyńską-Kozioł. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją, budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia!
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego
w gronie najbliższych osób.
Życzy Samorząd Uczniowski
Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Odbyło się to w rocznicę przemarszu 15 tysięcy pracownic zakładów odzieżowych przez Nowy Jork, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet.
W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła w Kopenhadze międzynarodowy Dzień Kobiet.
W naszej szkole dzień ten był bardzo uroczysty. Dziewczynki zostały obdarowane kwiatami wiosennymi i prezentami przygotowanymi przez naszych kochanych chłopców. Samorząd Uczniowski spośród wszystkich dziewczynek wyłonił najsympatyczniejszą. W wyniku tajnego głosowania została nią koleżanka z klasy 2F Karolina Grodowska, natomiast w klasach czwartych wybrano Zosię Wielogórską klasa 4b i Ulę Kowalską klasa 4a. Serdecznie gratulujemy!
Samorząd Uczniowski pamiętając o tym święcie dołącza skromne życzenia.
Tajemnicą jesteś
z księgi czarów zbiegłą,
mgłą zaklętą,
przez którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto, puchu marny,
a nie do zdobycia,
kobieto – ile w tym słowie jest
piękna, miłości i życia.
 
Wigilijna, cicha noc
ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy,
kolędować do kołyski.
Do Jezusa Maleńkiego,
w biednej szopie zrodzonego,
By swą rączką błogosławił,
zmartwień wszystkich nas pozbawił.
Życzenia świąteczne składa
Samorząd Uczniowski
Zgodnie z tradycją dnia 06.12.2017r. odbyły się w naszej szkole WESOŁE MIKOŁAJKI. Uczniowie odpowiedzieli na propozycję SU i ubrali się w kolory czerwone. Niektórzy mieli na głowie czapkę Mikołaja. Wspaniały, szkolny MIKOŁAJ wędrował od klasy do klasy i rozdawał słodycze. Musimy z satysfakcją odnotować, iż nasi uczniowie są grzeczni i przybysz z Laponii bardzo szybko opróżnił swój woreczek. Do zobaczenia za rok!!!!
Dnia 29 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole debata poświęcona: tolerancji, stereotypom, cyberprzemocy i podejściu do ludzi starych, samotnych i chorych. Inicjatorką dyskusji wewnątrzszkolnej była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Leszczyńska. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum przygotowali plakaty, mapy mentalne i prowadzili żywą dyskusję na tematy ważne i aktualne w naszej szkole. Zostały podjęte zobowiązania, co do poprawy własnego wizerunku i zacieśniania współpracy pomiędzy uczniami w celu poprawy relacji koleżeńskich. Zgromadzeni na debacie wykazali się wiedzą ogólną i taką, która oparta jest na badaniach i sondażach. Wymiana poglądów odbywała się w sposób kulturalny i rzeczowy. Musimy przyznać, że brakuje nam takich spotkań, które uczą konstruktywnego myślenia i pozwalają na wyrażenie własnych opinii. Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy za uwagę i poświęcony czas.
Dnia 25.11.2016r. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Garść misiowych faktów Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Nasi uczniowie obchodzili to święto 27 listopada. Mając przy sobie pluszowego misia, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.
Dnia 20 listopada 2014r. po raz pierwszy w Polsce obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku tj. 20 listopada świętujemy 26 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.
Konwencja o prawach dziecka przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący w niemal wszystkich państwach Świata. W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie .
Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały – Komitet Praw Dziecka.
Dokument składa się z preambuły (wstęp do aktu prawnego) i 54 artykułów. Katalog sformułowano kierując się następującymi zasadami:
 • dobra dziecka,
 • równości (wszystkie dzieci są równe wobec prawa bez względu na pochodzenie, płeć, narodowość, itd.),
 • poszanowania praw i odpowiedzialności obojga rodziców (państwo respektuje autonomię rodziny i ingeruje tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach według określonych procedur),
 • pomocy państwa (państwo zobowiązane jest do podejmowania wszelkich działań ustawodawczo-administracyjnych dla realizacji praw uznanych w konwencji).
Katalog praw i wolności obejmuje prawa cywilne, socjalne, kulturalne, polityczne i z założenia w niewielkim zakresie uwzględnia prawa ekonomiczne (dziecko winno się uczyć, a nie pracować). W skład tego wchodzą:
Prawa cywilne
 • prawo do życia i rozwoju,
 • prawo do tożsamości (nazwisko, imię, obywatelstwo, wiedza o własnym pochodzeniu),
 • prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej,
 • prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
 • prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach dziecka dotyczących, w postępowaniu administracyjnym i sądowym,
 • prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi,
 • prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej,
 • prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15. roku życia.
Prawa socjalne
 • prawo do odpowiedniego standardu życia,
 • prawo do ochrony zdrowia,
 • prawo do zabezpieczenia socjalnego,
 • prawo do wypoczynku i czasu wolnego.
Prawa kulturalne
 • prawo do nauki (bezpłatnej i obowiązkowej w zakresie szkoły podstawowej),
 • prawo do korzystania z dóbr kultury,
 • prawo do informacji,
 • prawo do znajomości swoich praw.
Prawa polityczne
 • prawo stowarzyszania się i zgromadzeń w celach pokojowych
Obchody tego święta w naszej szkole TO WIELKIE WYDARZENIE. Uczniowie wykonali plakaty, zapoznali się z prawami, które są dla nich bardzo ważne. Na godzinach wychowawczych każda klasa przedyskutuje zagadnienia związane z Prawami Dziecka i zostaną one przedstawione na szkolnej debacie w dniu 29.11.2017r. Wiersze, które napisali uczniowie w ramach konkursu zostaną opublikowane w szkolnej gazecie. Dziękujemy wszystkim za aktywny wkład w to doniosłe i jakże ważne wydarzenie.
 
Dnia 25.10.2017r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ PIŻAMY I KAPCIA. Osoby, które tego dnia przyszły do szkoły w piżamie i kapciach zostały zwolnione z odpowiedzi ustnej. Musimy przyznać z radością, że szkoła wypełniła się kolorowymi nakryciami ciała i stóp. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji. Najwięcej osób przebranych było w klasie 3f i 3b. Uczniowie zostali nagrodzeni.
Samorząd Uczniowski dba o Miejsca Pamięci Narodowej w naszym mieście.
Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania uczniom i nauczycielom, którzy wsparli finansowo Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Pieniążki w kwocie 95zł zostały wpłacone na konto fundacji. W tym roku wsparliśmy 17- letnią Oliwię , która pomimo przepukliny oponowo–rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia niezbędne jest zapewnienie specjalistycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Aktywny sportowy wózek inwalidzki ułatwi dziewczynie poruszanie się i realizacje celów życiowych.DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I POMOC.
Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 (a wcześniej Gimnazjum) jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszej szkoły. W demokratycznych wyborach tytuł ten otrzymała nauczycielka geografii Dorota Kępa. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i radości z życia.

s

6 PAŻDZIERNIKA 2017 r. SWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana glotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy.
Dnia 28.09.2017r. odbyły się w naszej szkole OTRZĘSINY dla uczniów klas siódmych. Uczniowie uczestniczyli w ośmiu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Aleksandrę Leszczyńską, a uczniowie z klasy 2a,3d, 3a pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Michał Żmińczuk, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Leszczyńska i jej zastępca oceniało poszczególne zadania. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 7a, drugie miejsce przypadło klasie 7b, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1.
Rok szkolny 2016/2017
Żoliborskie Stowarzyszenie DOM-RODZINA-CZŁOWIEK Wyraża swoje podziękowanie za wkład w dzieło zakupu windy dla Pani Magdaleny. Każda nakrętka jest dla nas na wagę złota. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim ofiarodawcom. Bez waszej bezinteresownej pomocy nie udałoby się zrealizować marzeń ludziom potrzebującym.
Samorząd Uczniowski
składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne
Dyrekcji Szkoły, Pedagogom i wszystkim pracownikom naszego gimnazjum
Dla Pań
Miss i Mister Uprzejmości
Klasa 1 – Wiktoria Trybuńko 1e, Piotr Kadej 1a
Klasa 2 – Aleksandra Leszczyńska 2b, Kielmas Bartosz 2d, Biarda Adam z 2b
Klasa 3 – Aleksandra Wysokińska 3e, Piotr Lipiński 3f
 
Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia świąteczneDyrekcji gimnazjum, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy tu dotrą.
Został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej.

Komisja składająca się z przedstawicieli wszystkich klas, w drodze oceniania punktowego, przyznała najwięcej punktów za dekorację sali nr 10. Uczniom klasy 1a serdecznie gratulujemy.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za włączenie się wszystkich uczniów i pracowników gimnazjum w tegoroczną zbiórkę na Górę Grosza. Łącznie zebraliśmy 268,88 zł.
Z przyjemnością informujemy, że największą kwotę – 80,67 zł uzbierała uczennica klasy 2a Aleksandra Leszczyńska, natomiast klasa 3d może pochwalić się kwotą – 41,37zł. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i serdecznie dziękujemy!!!
Dnia 6 grudnia w naszym gimnazjum odbyły się mikołajki. Uczniowie spędzili ten dzień na wesoło. Młodzież otrzymała słodki poczęstunek i obdarowywała się prezentami. Był to dzień bez pytania. Lubimy takie swięta.
Dnia 25.11.2016r. w naszym gimnazjum był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszami. Dzięki nim byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
– cieszyć się bez powodu,
– być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił,
tego czego się pragnie” Paulo Coelho
20.11.2016r. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest Marek Michalak.
W naszej szkole 21.11.2016r. obchodziliśmy uroczyście ten dzień. Uczniowie klas 1 i 2 wykonali plakaty, które propagują prawa dziecka, natomiast trzecioklasiści wygłaszali przemówienia. Musimy przyznać, że nasi gimnazjaliści mają szeroką wiedzę na temat swoich praw.
pomocwSamorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli Fundację Pomóż I Ty. W tym roku uzbieraliśmy 136 złotych i 30 groszy. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 19-letniemu chłopcu, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną. Nasza cegiełka to wkład w zakup rowerowózka, który pozwoli na swobodne poruszanie się w domu i poza nim.
DZIĘKUJEMY!!!!
13.10.2016r.: Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszego gimnazjum. W tym roku tytuł ten ( już po raz trzeci) otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Beata Pniewska. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i radości z życia.
Dnia 29.09.2016r. odbyły się w naszym gimnazjum OTRZĘSINY dla uczniów klas pierwszych. To wielka rzecz być GIMBUSEM, ale trzeba na to zasłużyć. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Adriannę Mróz, a uczniowie z klas 3b, 3d, 3e pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Michał Żmińczuk, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Wysokińska i jej zastępczyni Ania Miler oceniało poszczególne zadania. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 1b, drugie miejsce przypadło klasie 1c, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 1e. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum.
Rok szkolny 2015/2016
Samorząd Uczniowski informuje, że w wyniku głosowania w dniu 07.06.2016r. Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2016/2017 została Aleksandra Wysokińska, a Wiceprzewodniczącą Anna Miler. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.
Jak wspaniale dzieckiem być.
Dziś w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyła się V edycja konkursu POKAŻ SWÓJ TALENT. Uczestnicy wykazali się umiejętnościami: muzycznymi, tanecznymi, plastycznymi, raperskimi. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska – Silna, Małgorzata Rudnicka nauczycielka muzyki, Agnieszka Tomczyk- Gajewska nauczycielka wychowania fizycznego, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Czapska i Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabriela Sawicka oceniło talenty naszych wspaniałych uczniów: Adrianny Mróz z klasy 2d, Wiktorii Ratyńskiej z klasy 3f, Grzegorza Hermanowicza z klasy 3f, Jacka Głuskiego z klasy 3e, Jakuba Leśniowskiego z klasy 3f, Urszuli Kozieł z klasy 1d oraz Jakuba Oleszczuka z klasy 3e. Owacje nie miały końca. Cieszymy się, że nasze gimnazjum posiada wspaniałych młodych ludzi, którzy potrafią podzielić się z innymi swoimi talentami. Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za odwagę, upór w pokonywaniu własnych słabości i pogodę ducha. Życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczniom Publicznego Gimnazjum nr1 składamy serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Dnia 11 maja 2016 r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień bez śmiecenia. Akcja polegała na wykonaniu plakatów propagujących selektywną segregację odpadów. Uczniowie zwracali uwagę, że należy zadbać o własne otoczenie, aby wszystkim żyło się lepiej. Hasło skierowane do wszystkich ma na celu zachęcenie do codziennego podejmowania decyzji sprzyjających ochronie naszej Ziemi. Pamiętajmy NASZA PLANETA to nasz dom, a naszym obowiązkiem jest o niego dbać.
budapsaSamorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do zakupu budy dla psa. Podczas akcji tost i fant zebraliśmy 179,73zł. Kwota ta zasiliła budżet SCHRONISKA DLA PSÓW w SOKOŁOWIE PODLASKIM.
Dziękujemy!
wnc16suŻyczenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją, budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia!
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego
w gronie najbliższych osób.
Życzy Samorząd Uczniowski
Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Odbyło się to w rocznicę przemarszu 15 tysięcy pracownic zakładów odzieżowych przez Nowy Jork, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet.
W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła w Kopenhadze międzynarodowy Dzień Kobiet.
Kraje w których obchodzi się Dzień Kobiet: Albania, Algieria, Armenia, Azerbejdżan, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Burkina Faso, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Indie, Izrael, Kamerun, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kuba, Laos, Łotwa, Macedonia, Malta, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Nepal, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Syria, Pakistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wietnam, Włochy, Zambia
Samorząd Uczniowski pamiętając o tym święcie dołącza skromne życzenia.
8marcaSUTajemnicą jesteś
z księgi czarów zbiegłą,
mgłą zaklętą,
przez którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto, puchu marny,
a nie do zdobycia,
kobieto – ile w tym słowie jest
piękna, miłości i życia.
Samorząd Uczniowski gratuluje wszystkim uczniom, którzy kochają naszą szkołę i w pierwszym semestrze uzyskali 100% frekwencję. Nagrodą jest zwolnienie z odpowiedzi ustnej każdego trzynastego dnia miesiąca. Przypominamy, ze w marcu będzie to dzień, wyjątkowo, czternasty.
A oto lista wyróżnionych osób:
1. Oliwia Korytowska -1a
2. Alicja Aniołek – 1a
3. Angelika Kozioł -1b
4. Cezary Krasuski – 1d
5. Mateusz Sawicki -1d
6. Bartłomiej Hyckowski – 1e
7. Aleksandra Pniewska – 1e
8. Aleksandra Radzikowska – 1e
9. Jakub Omelańczuk – 2a
10. Jakub Dziedzina – 2b
11. Aleksandra Hajduk – 2b
12. Magdalena Kaniewska – 2b
13. Natalia Klukowska – 2b
14. Weronika Świątek – 2b
15. Antoni Braksal – 2c
16. Łukasz Łopaciuk – 2d
17. Julia Wnuk – 3d
Dnia 15.02.2016roku obchodziliśmy w naszej szkole WALENTYNKI. Piękne czerwone koperty, z tajemniczymi zawartościami ,zostały dostarczone do adresatów. Mamy nadzieję, że sprawiły dużo radości. Taki dzień powinien być zawsze. Nie czekajmy na kolejną datę w kalendarzu i pamiętajmy, że uczuciami trzeba obdarowywać się zawsze, a wówczas świat będzie piękny i radosny.
Został rozstrzygnięty konkurs na własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 1a, 1b, 1e, 2d, 2c, 3d. Ozdoby zostały zawieszone na drzewku szkolnym, a uczestnicy otrzymali, w drodze losowania, różne nagrody. Dziękujemy za twórcze pomysły. Życzymy kreatywności w następnych konkursach i zapraszamy pozostałe klasy do aktywności.
W ten wigilijny dzień, kiedy w kościele biją dzwony, a pierwsza gwiazdka błyska na niebie, nasze życzenia płyną do każdego z Was. Sukcesów w życiu, ciepła w miłości, dużo uśmiechu, wiele radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjaznych w życiu zdarzeń. Niech ten wyjątkowy w roku dzień, odsunie na zawsze Wasze troski w cień. I niech się śmieje do Was świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat.
Życzy Samorząd Uczniowski
Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach za zaangażowanie w zbiórce dla naszego schroniska. Podziękowania w szczególności dla trzech wspaniałych inicjatorek zbiórki: Ani Księżopolskiej, Zosi Marciniuk z klasy III D i Ani Miler z klasy II D, które wykazały się pomysłowością, pracowitością i miłością do piesków oraz wychowawczyni klasy III D – pani Beaty, która motywowała młodzież do pomocy zwierzętom. (Podziękowania ze Schroniska w Sokołowie Podlaskim na facebooku)
Zakończyliśmy, w naszym gimnazjum, tegoroczną zbiórkę monet na Górę Grosza. W tym roku uzbieraliśmy 11, 5 kg monet, co przełożyło się na kwotę 168,91 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Dziś 07.12.2015r. odbyły się WESOŁE MIKOŁAJKI. Uczniowie odpowiedzieli na propozycję SU i ubrali się w kolory czerwone. Niektórzy mieli na głowie czapkę Mikołaja. Wspaniały, szkolny MIKOŁAJ wędrował od klasy do klasy i rozdawał upominki. Musimy z satysfakcją odnotować, iż nasi uczniowie są grzeczni i przybysz z Laponii bardzo szybko opróżnił swój woreczek.
Do zobaczenia za rok!!!!
„Historia pluszowego misia”
Historia ta zaczyna się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent stanowczo sprzeciwił się. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił zdarzenie na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Szybko wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a). Od tego czasu misie towarzyszą wszystkim dzieciom stając się ich ulubioną zabawką.
Dziś, 25 listopada 2015 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
W naszej szkole także świętowaliśmy. Wielu uczniów naszego gimnazjum przyniosło dziś na lekcje swoich pluszowych przyjaciół. Ich różnorodność zadziwiała i rozweselała, ponieważ potrafiły śpiewać, tańczyć czy zabawnie się poruszać. Nagrodą był swego rodzaju immunitet czyli zwolnienie z odpowiedzi ustnej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy w dniu dzisiejszym zaangażowali się w święto pluszowego misia.
Dzień 27.10.2015 r. w naszym gimnazjum był szczęśliwy dla osób z kapciami. Kto miał je na stopach, nie był dziś pytany. Wybór kolorów, kształtów był oszałamiający.
Dziękujemy tym, którzy chcieli rozjaśnić i rozbawić korytarze naszego gimnazjum.
W miesiącu październiku pamiętamy, o tych którzy odeszli. Zawsze zapalamy światełko i czcimy ich pamięć.
Nasze miasto ma wiele miejsc, przy których należy zwolnić kroku, pochylić się nad bohaterami i pamiętać, że dzięki nim żyjemy i ciszymy się wolnością.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w łańcuch ludzi dobrej woli. Ze sprzedaży cegiełek otrzymaliśmy kwotę 137 złotych. Te pieniążki pomogą w zakupie rowerowózka, który ułatwi swobodne przemieszczanie się choremu chłopcu. Koszt takiego sprzętu to ok. 25000zł. W ubiegłych latach pomogliśmy Kamilowi, Justynie, Szymonowi i Amelce. Dzięki Waszemu wsparciu wierzymy, że uda się pokonać barierę finansową. Pamiętajcie – pomagać warto. DZIĘKUJEMY.
13 października 2015 r.
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszego gimnazjum. W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Beata Pniewska. Pamiętamy ją z ubiegłego roku, ponieważ wtedy otrzymała ten tytuł po raz pierwszy. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i nieustającego uśmiechu na twarzy.
Dnia 30.09.2015r. odbyły się w naszym gimnazjum OTRZĘSINY dla uczniów klas pierwszych. To wielka rzecz być GIMBUSEM, ale trzeba na to zasłużyć. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Jakuba Leśniowskiego, a uczniowie z klas 3d, 3a, 2a, 2c pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Dyć, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Czapska i jej zastępczyni Gabriela Sawicka oceniało poszczególne zadania. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 1F, a klasy 1E i 1B zajęły drugie miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum.
Rok szkolny 2014/2015
* KOLOROWY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Został rozstrzygnięty konkurs klasowy na całoroczną zbiórkę nakrętek plastikowych. Uczniowie chętnie je przynosili, co potwierdzają wyniki. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, która zebrała – 144, 9 kg, drugie miejsce zajęła klasa 1a – 73,4 kg i trzecie miejsce przypadło klasie 1c – 37,2 kg.
Klasom gratulujemy i dziękujemy.
* IV edycja KONKURSU „POKAŻ SWÓJ TALENT”
W dniu 20.03.2015r. odbyła się IV edycja konkursu „Pokaż swój talent”. Ogółem w konkursie udział wzięło ośmiu uczestników. Uczniowie śpiewali, tańczyli, grali, a jeden z uczestników zaprezentował swoje zdolności w dziedzinie projektowania strojów z surowców wtórnych.
Pierwsze miejsce zajęła moda w wykonaniu Kamila Biardzkiego z klasy 3g, drugie miejsce przypadło Jakubowi Uziębło z klasy 1b za talent muzyczny, trzecie miejsce zajął uczeń z klasy 1f Piotr Lipiński , który zachwycił swoim układem tanecznym. Ponadto wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymały uczennice z klasy 1a: Alicja Wojtowicz grająca na kubeczku i Justyna Bujalska śpiew.
Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i zdolności.
* Konkurs na życzenia 8 marca
Został rozstrzygnięty konkurs na życzenia dla pań i koleżanek w wykonaniu chłopców klas 1-3. Z przykrością stwierdzamy, że chłopcy nie dopełnili obowiązku wykonania kartki z życzeniami. Na konkurs wpłynęło tylko pięć prac.
Nagrody otrzymują:
1. Filip Smyk z klasy 1e
2. Wiktoria Dmowska z klasy 1a
3. Kamil Biardzki z klasy 3g.
Zwycięzcom gratulujemy.
* WALENTYNKI
Dnia 13.02.2015r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy walentynki. Poczta walentynkowa sprawnie roznosiła po klasach kolorowe koperty. Były na nich serduszka, buziaczki i oczywiście nazwiska obdarowanych. Ci, którzy wcześniej nie przygotowali ozdobnych kartek, mogli je nabyć u uczniów z klasy 3g. Kamil Biardzki, Olga Cielemęcka, Martyna Skultecka podjęli własną inicjatywę i wykonali własnoręcznie piękne kartki z życzeniami. Cieszyły się one dużym powodzeniem i zostały bardzo szybko sprzedane. Wszystkim zakochanym życzymy obfitości w miłości i marzeń spełnienia.
* „Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek”
Dnia 12 lutego 2015r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego były sprzedawane w naszym gimnazjum pączki. Sprzedaliśmy 250 smakołyków. Uczniowie oraz pracownicy szkoły nie oparli się tego dnia tradycji. Byli tacy gimnazjaliści, którzy zjedli aż 10 pączków. Gratulujemy zdrowia i wytrwałości.
* Konkurs na świąteczną dekorację biurka nauczyciela
Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na świąteczną dekorację biurka nauczyciela. Uczniowie uznali, że najładniejsze biurko nauczyciela znajduje się w sali nr 23. Zostało ono ozdobione przez uczniów klasy 2a. Drugie miejsce zajęła świąteczna dekoracja biurka w sali nr 10, a trzecie miejsce w sali nr 11.
Gratulujemy!!!!!!
* Wesołe Mikołajki
Wesołe Mikołajki to tradycja w naszej szkole. Dnia 5 grudnia 2014 r. uczniowie, którzy przyszli ubrani na czerwono lub założyli na głowę czapkę Mikołaja, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Niektórzy uczniowie posiadali kompletny strój Mikołaja. Dziękujemy im za umilenie tego dnia. Zabawa podobała się nie tylko uczniom, ale również i pracownikom naszego gimnazjum.
* Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25.11.2014r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Pluszaka. W tym dniu uczeń, który miał przytulankę, swojego misa, nie był pytany. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.
* Sprzedaż cegiełek
Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż cegiełek. Każda o wartości 1zł. Zebraliśmy kwotę 65 zł. Pieniążki zostaną przekazane FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY. Przypominamy, że w tym roku wspieramy leczenie 17-letniego Kamila, który choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM W IMIENIU KAMILA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
* Pamiętamy o miejscach ważnych w naszym mieście
Jak co roku Samorząd Uczniowski pamięta o miejscach ważnych w naszym mieście. Dnia 28.10.2014 r. uczniowie naszego gimnazjum zapalili znicze przy płycie na ulicy Prusa, gdzie podczas II wojny światowej mieściło się Gestapo oraz w miejscu rozstrzelania polskich harcerzy, którzy walczyli o Polskę. Ich pamięć uczniowie uczcili minutą ciszy
* Najsympatyczniejszy nauczuyciel
Samorząd Uczniowski w październiku przeprowadził głosowanie na najsympatyczniejszego nauczyciela naszego gimnazjum. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos.
Zacny tytuł NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR1 W SIEDLCACH otrzymała pani Beata Pniewska nauczycielka języka polskiego. Gratulujemy. Życzymy dużo uśmiechu i powodzenia w pracy zawodowej.
* Życzenia na Dzień Nauczyciela
* Sprzedaż cegiełek
Samorząd Uczniowski organizuje sprzedaż cegiełek. Każda o wartości 1zł. Zebrane pieniążki będą przekazane FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ TY.
W tym roku wspierać będziemy leczenie 17-letniego Kamila, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Podarujcie choremu 1zł.
* Otrzęsiny klas pierwszych
Dnia 2 października 2014 roku odbył się „chrzest” klas pierwszych. Zabawa zaczęła się o 15.30. Uczniowie wraz z wychowawcami, na sali gimnastycznej, oczekiwali na rozpoczęcie klasowych konkursów. Otrzęsiny prowadziły koleżanki z klas III – Patrycja Łukaszuk i Julia Kruczyńska. W jury zasiedli: dyrektor Magdalena Olszewska – Silna, pan Emil Kożuchowski, a z uczniów Kamila Jaworska z klasy 3e, Agata Myrcha z klasy 3c i Emilia Kowalczyk z klasy 3c. Pierwsza konkurencja polegała na prezentacji klasy. Uczniowie wykazali się umiejętnością poetycką, ponieważ najczęściej wybierali wiersz rymowany. Następnie chwalili się maskotkami klasowymi oraz rozpoznawali swoich wychowawców na zdjęciach z lat dziecięcych. Dużo radości i emocji sprawił uczniom konkurs polegający na rysowaniu swojego wychowawcy z zasłoniętymi oczami. Konkurencje, które przygotowały klasy trzecie podobały się młodzieży. Zwyciężyła klasa IB z wychowawczynią Urszulą Borkowską. Gratulujemy wszystkim „pierwszakom” i dziękujemy za wspólną zabawę. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Było przyjemnie i wesoło.
Rok szkolny 2013/14
* SU składa życzenia świąteczne
* KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WYSTRÓJ KLASY
Dnia 18 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na „Najładniejszy Bożonarodzeniowy Wystrój Klasy”
Sale oceniała komisja w składzie : Wioletta Wołoszka, Kacper Łyś, Karolina Kobylińska, Magdalena Dziewulska. Jury konkursowe wybrało 4 najładniejsze sale, które zajęły następujące miejsca:
I miejsce: sala 11 (kl.2 a)
II miejsce: sale 114 (kl.  2c, 3a) i  118 (kl. 3d)
III miejsce: sala 33 (kl. 3g)
GRATULUJEMY!!
* Akcja „Góra grosza”
W grudniu 2013r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Góra Grosza”, zorganizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Jej głównym celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin zastępczych i domów dziecka.
Pieniądze liczyła komisja w składzie:
Kamila Jaworska i Wiktoria Jurzyk z klasy 2e.
Łącznie nasza szkoła przekazała na ten szczytny cel 70 95gr.
Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy
* Dzień Kapcia 2013 (29 listopada)
Rok szkolny 2012/2013
* Uczniowie składają życzenia świąteczne
* Bądź eko i szanuj środowisko! Zbieraj stare telefony komórkowe.
Firma Greenfone – pomysłodawca i organizator Akcji Ekoszkoły jest pionierem w dziedzinie recyklingu telefonów komórkowych w Polsce. Proponuje, aby nie trzymać niepotrzebnych starych telefonów w szufladach, lecz zebrać elektrośmieci i przynieść je do szkół.
Warto przyłączyć się do akcji, gdyż Greenfone zapewnia, że:
• Wszyscy uczniowie, którzy przyniosą dowolny telefon, mają zagwarantowaną nagrodę rzeczową – długopis z logo firmy.
• Wszystkie szkoły, które prześlą telefony otrzymują nagrody z katalogu firmy.
• Firma oferuje szeroki wybór nagród – szkoła może dostosować zamówienie do swoich bieżących potrzeb.
• Przeprowadzenie Akcji Ekoszkoły i odbiór nagród są całkowicie bezpłatne.
• Wszystko jest odbierane ze szkoły i do niej dostarczane.
• Przyjmowane są wszystkie telefony – w dowolnym stanie i wieku.
• Dodatkowo organizowane są konkursy, w których szkoły mają możliwość otrzymania cennych upominków.
• Możliwe do pobrania, konspekty pozwalają nadać zbiórce telefonów charakter edukacyjny.
• Zasady współpracy są proste i zrozumiałe a zasady wyceny telefonów jasne.
• Gwarantuje fachową pomoc konsultantów na każdym etapie Akcji Ekoszkoły.
Jeden telefon komórkowy to 5 punktów do wykorzystania w sklepie z nagrodami. Telefon komórkowy (bez względu na model) za który przyznawane są punkty powinien posiadać wyświetlacz, płytę główną oraz korpus.
Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.ekoszkoly.pl/
Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Dorota Kępa. Więcej szczegółów o szklonej zbiórce telefonów już wkrótce tutaj.
* Samorząd Uczniowski zorganizował Plebiscyt na Super Nauczyciela ubiegłego roku szkolnego. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos. Tegorocznym laureatem został p. Sławomir Strus – nauczyciel historii. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej. * Na początku września zostały zorganizowane wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Jego zadaniem jest sprawdzać, aby nikt nie łamał zasad zapisanych w statucie szkoły. W tym roku na Rzecznika została wybrana Oliwia Kruczyńska z klasy 3d, natomiast wśród nauczycieli jest to p. Beata Pniewska.
Rok szkolny 2011/2012
* 28 października 2011 roku, przed Świętem Zmarłych przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunkami – p. Dorotą Kępą i p. Katarzyną Ozdobą- udali się na Cmentarz Centralny, gdzie uporządkowali grób pierwszej właścicielki naszego gimnazjum- p. Haliny Dyżewskiej. Została tam złożona wiązanka kwiatów i zapłonęły znicze.
Symboliczny znicz został zapalony także przy tablicy upamiętniającej męczeńską śmierć Polaków podczas II wojny światowej, znajdującej się przy ulicy B. Prusa oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny.
Wszystkie znicze zostały zgromadzone w wyniku akcji ogólnoszkolnej pt. ,,Przynieś znicz” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.