Archiwum SU

Rok szkolny 2016/2017
Żoliborskie Stowarzyszenie DOM-RODZINA-CZŁOWIEK Wyraża swoje podziękowanie za wkład w dzieło zakupu windy dla Pani Magdaleny. Każda nakrętka jest dla nas na wagę złota. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim ofiarodawcom. Bez waszej bezinteresownej pomocy nie udałoby się zrealizować marzeń ludziom potrzebującym.

Samorząd Uczniowski
składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne
Dyrekcji Szkoły, Pedagogom i wszystkim pracownikom naszego gimnazjum
Dla Pań

Miss i Mister Uprzejmości

Klasa 1 – Wiktoria Trybuńko 1e, Piotr Kadej 1a
Klasa 2 – Aleksandra Leszczyńska 2b, Kielmas Bartosz 2d, Biarda Adam z 2b
Klasa 3 – Aleksandra Wysokińska 3e, Piotr Lipiński 3f
Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia świąteczneDyrekcji gimnazjum, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy tu dotrą.

 

Został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej.

Komisja składająca się z przedstawicieli wszystkich klas, w drodze oceniania punktowego, przyznała najwięcej punktów za dekorację sali nr 10. Uczniom klasy 1a serdecznie gratulujemy.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za włączenie się wszystkich uczniów i pracowników gimnazjum w tegoroczną zbiórkę na Górę Grosza. Łącznie zebraliśmy 268,88 zł.
Z przyjemnością informujemy, że największą kwotę – 80,67 zł uzbierała uczennica klasy 2a Aleksandra Leszczyńska, natomiast klasa 3d może pochwalić się kwotą – 41,37zł. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i serdecznie dziękujemy!!!
Dnia 6 grudnia w naszym gimnazjum odbyły się mikołajki. Uczniowie spędzili ten dzień na wesoło. Młodzież otrzymała słodki poczęstunek i obdarowywała się prezentami. Był to dzień bez pytania. Lubimy takie swięta.
Dnia 25.11.2016r. w naszym gimnazjum był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszami. Dzięki nim byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
– cieszyć się bez powodu,
– być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił,
tego czego się pragnie” Paulo Coelho
20.11.2016r. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest Marek Michalak.
W naszej szkole 21.11.2016r. obchodziliśmy uroczyście ten dzień. Uczniowie klas 1 i 2 wykonali plakaty, które propagują prawa dziecka, natomiast trzecioklasiści wygłaszali przemówienia. Musimy przyznać, że nasi gimnazjaliści mają szeroką wiedzę na temat swoich praw.
pomocwSamorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli Fundację Pomóż I Ty. W tym roku uzbieraliśmy 136 złotych i 30 groszy. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 19-letniemu chłopcu, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną. Nasza cegiełka to wkład w zakup rowerowózka, który pozwoli na swobodne poruszanie się w domu i poza nim.
DZIĘKUJEMY!!!!
13.10.2016r.: Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszego gimnazjum. W tym roku tytuł ten ( już po raz trzeci) otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Beata Pniewska. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i radości z życia.
Dnia 29.09.2016r. odbyły się w naszym gimnazjum OTRZĘSINY dla uczniów klas pierwszych. To wielka rzecz być GIMBUSEM, ale trzeba na to zasłużyć. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Adriannę Mróz, a uczniowie z klas 3b, 3d, 3e pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Michał Żmińczuk, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Wysokińska i jej zastępczyni Ania Miler oceniało poszczególne zadania. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 1b, drugie miejsce przypadło klasie 1c, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 1e. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum.
Rok szkolny 2015/2016
Samorząd Uczniowski informuje, że w wyniku głosowania w dniu 07.06.2016r. Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2016/2017 została Aleksandra Wysokińska, a Wiceprzewodniczącą Anna Miler. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.
Jak wspaniale dzieckiem być.
Dziś w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyła się V edycja konkursu POKAŻ SWÓJ TALENT. Uczestnicy wykazali się umiejętnościami: muzycznymi, tanecznymi, plastycznymi, raperskimi. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska – Silna, Małgorzata Rudnicka nauczycielka muzyki, Agnieszka Tomczyk- Gajewska nauczycielka wychowania fizycznego, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Czapska i Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabriela Sawicka oceniło talenty naszych wspaniałych uczniów: Adrianny Mróz z klasy 2d, Wiktorii Ratyńskiej z klasy 3f, Grzegorza Hermanowicza z klasy 3f, Jacka Głuskiego z klasy 3e, Jakuba Leśniowskiego z klasy 3f, Urszuli Kozieł z klasy 1d oraz Jakuba Oleszczuka z klasy 3e. Owacje nie miały końca. Cieszymy się, że nasze gimnazjum posiada wspaniałych młodych ludzi, którzy potrafią podzielić się z innymi swoimi talentami. Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za odwagę, upór w pokonywaniu własnych słabości i pogodę ducha. Życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczniom Publicznego Gimnazjum nr1 składamy serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Dnia 11 maja 2016 r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień bez śmiecenia. Akcja polegała na wykonaniu plakatów propagujących selektywną segregację odpadów. Uczniowie zwracali uwagę, że należy zadbać o własne otoczenie, aby wszystkim żyło się lepiej. Hasło skierowane do wszystkich ma na celu zachęcenie do codziennego podejmowania decyzji sprzyjających ochronie naszej Ziemi. Pamiętajmy NASZA PLANETA to nasz dom, a naszym obowiązkiem jest o niego dbać.
budapsaSamorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do zakupu budy dla psa. Podczas akcji tost i fant zebraliśmy 179,73zł. Kwota ta zasiliła budżet SCHRONISKA DLA PSÓW w SOKOŁOWIE PODLASKIM.
Dziękujemy!

 

wnc16suŻyczenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją, budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia!
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego
w gronie najbliższych osób.
Życzy Samorząd Uczniowski

 

Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Odbyło się to w rocznicę przemarszu 15 tysięcy pracownic zakładów odzieżowych przez Nowy Jork, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet.
W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła w Kopenhadze międzynarodowy Dzień Kobiet.
Kraje w których obchodzi się Dzień Kobiet: Albania, Algieria, Armenia, Azerbejdżan, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Burkina Faso, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Indie, Izrael, Kamerun, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kuba, Laos, Łotwa, Macedonia, Malta, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Nepal, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Syria, Pakistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wietnam, Włochy, Zambia
Samorząd Uczniowski pamiętając o tym święcie dołącza skromne życzenia.
8marcaSUTajemnicą jesteś
z księgi czarów zbiegłą,
mgłą zaklętą,
przez którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto, puchu marny,
a nie do zdobycia,
kobieto – ile w tym słowie jest
piękna, miłości i życia.
Samorząd Uczniowski gratuluje wszystkim uczniom, którzy kochają naszą szkołę i w pierwszym semestrze uzyskali 100% frekwencję. Nagrodą jest zwolnienie z odpowiedzi ustnej każdego trzynastego dnia miesiąca. Przypominamy, ze w marcu będzie to dzień, wyjątkowo, czternasty.
A oto lista wyróżnionych osób:
1. Oliwia Korytowska -1a
2. Alicja Aniołek – 1a
3. Angelika Kozioł -1b
4. Cezary Krasuski – 1d
5. Mateusz Sawicki -1d
6. Bartłomiej Hyckowski – 1e
7. Aleksandra Pniewska – 1e
8. Aleksandra Radzikowska – 1e
9. Jakub Omelańczuk – 2a
10. Jakub Dziedzina – 2b
11. Aleksandra Hajduk – 2b
12. Magdalena Kaniewska – 2b
13. Natalia Klukowska – 2b
14. Weronika Świątek – 2b
15. Antoni Braksal – 2c
16. Łukasz Łopaciuk – 2d
17. Julia Wnuk – 3d

Dnia 15.02.2016roku obchodziliśmy w naszej szkole WALENTYNKI. Piękne czerwone koperty, z tajemniczymi zawartościami ,zostały dostarczone do adresatów. Mamy nadzieję, że sprawiły dużo radości. Taki dzień powinien być zawsze. Nie czekajmy na kolejną datę w kalendarzu i pamiętajmy, że uczuciami trzeba obdarowywać się zawsze, a wówczas świat będzie piękny i radosny.
Został rozstrzygnięty konkurs na własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 1a, 1b, 1e, 2d, 2c, 3d. Ozdoby zostały zawieszone na drzewku szkolnym, a uczestnicy otrzymali, w drodze losowania, różne nagrody. Dziękujemy za twórcze pomysły. Życzymy kreatywności w następnych konkursach i zapraszamy pozostałe klasy do aktywności.

 

W ten wigilijny dzień, kiedy w kościele biją dzwony, a pierwsza gwiazdka błyska na niebie, nasze życzenia płyną do każdego z Was. Sukcesów w życiu, ciepła w miłości, dużo uśmiechu, wiele radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjaznych w życiu zdarzeń. Niech ten wyjątkowy w roku dzień, odsunie na zawsze Wasze troski w cień. I niech się śmieje do Was świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat.
Życzy Samorząd Uczniowski
Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach za zaangażowanie w zbiórce dla naszego schroniska. Podziękowania w szczególności dla trzech wspaniałych inicjatorek zbiórki: Ani Księżopolskiej, Zosi Marciniuk z klasy III D i Ani Miler z klasy II D, które wykazały się pomysłowością, pracowitością i miłością do piesków oraz wychowawczyni klasy III D – pani Beaty, która motywowała młodzież do pomocy zwierzętom. (Podziękowania ze Schroniska w Sokołowie Podlaskim na facebooku)
Zakończyliśmy, w naszym gimnazjum, tegoroczną zbiórkę monet na Górę Grosza. W tym roku uzbieraliśmy 11, 5 kg monet, co przełożyło się na kwotę 168,91 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Dziś 07.12.2015r. odbyły się WESOŁE MIKOŁAJKI. Uczniowie odpowiedzieli na propozycję SU i ubrali się w kolory czerwone. Niektórzy mieli na głowie czapkę Mikołaja. Wspaniały, szkolny MIKOŁAJ wędrował od klasy do klasy i rozdawał upominki. Musimy z satysfakcją odnotować, iż nasi uczniowie są grzeczni i przybysz z Laponii bardzo szybko opróżnił swój woreczek.
Do zobaczenia za rok!!!!

 

„Historia pluszowego misia”
Historia ta zaczyna się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent stanowczo sprzeciwił się. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił zdarzenie na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Szybko wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a). Od tego czasu misie towarzyszą wszystkim dzieciom stając się ich ulubioną zabawką.
Dziś, 25 listopada 2015 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
W naszej szkole także świętowaliśmy. Wielu uczniów naszego gimnazjum przyniosło dziś na lekcje swoich pluszowych przyjaciół. Ich różnorodność zadziwiała i rozweselała, ponieważ potrafiły śpiewać, tańczyć czy zabawnie się poruszać. Nagrodą był swego rodzaju immunitet czyli zwolnienie z odpowiedzi ustnej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy w dniu dzisiejszym zaangażowali się w święto pluszowego misia.
Dzień 27.10.2015 r. w naszym gimnazjum był szczęśliwy dla osób z kapciami. Kto miał je na stopach, nie był dziś pytany. Wybór kolorów, kształtów był oszałamiający.
Dziękujemy tym, którzy chcieli rozjaśnić i rozbawić korytarze naszego gimnazjum.

 

W miesiącu październiku pamiętamy, o tych którzy odeszli. Zawsze zapalamy światełko i czcimy ich pamięć.
Nasze miasto ma wiele miejsc, przy których należy zwolnić kroku, pochylić się nad bohaterami i pamiętać, że dzięki nim żyjemy i ciszymy się wolnością.

 

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w łańcuch ludzi dobrej woli. Ze sprzedaży cegiełek otrzymaliśmy kwotę 137 złotych. Te pieniążki pomogą w zakupie rowerowózka, który ułatwi swobodne przemieszczanie się choremu chłopcu. Koszt takiego sprzętu to ok. 25000zł. W ubiegłych latach pomogliśmy Kamilowi, Justynie, Szymonowi i Amelce. Dzięki Waszemu wsparciu wierzymy, że uda się pokonać barierę finansową. Pamiętajcie – pomagać warto. DZIĘKUJEMY.
13 października 2015 r.
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszego gimnazjum. W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Beata Pniewska. Pamiętamy ją z ubiegłego roku, ponieważ wtedy otrzymała ten tytuł po raz pierwszy. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i nieustającego uśmiechu na twarzy.

 

 

 

Dnia 30.09.2015r. odbyły się w naszym gimnazjum OTRZĘSINY dla uczniów klas pierwszych. To wielka rzecz być GIMBUSEM, ale trzeba na to zasłużyć. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Jakuba Leśniowskiego, a uczniowie z klas 3d, 3a, 2a, 2c pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Dyć, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Czapska i jej zastępczyni Gabriela Sawicka oceniało poszczególne zadania. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 1F, a klasy 1E i 1B zajęły drugie miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum.
Rok szkolny 2014/2015
* KOLOROWY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Został rozstrzygnięty konkurs klasowy na całoroczną zbiórkę nakrętek plastikowych. Uczniowie chętnie je przynosili, co potwierdzają wyniki. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, która zebrała – 144, 9 kg, drugie miejsce zajęła klasa 1a – 73,4 kg i trzecie miejsce przypadło klasie 1c – 37,2 kg.
Klasom gratulujemy i dziękujemy.
* IV edycja KONKURSU „POKAŻ SWÓJ TALENT”
W dniu 20.03.2015r. odbyła się IV edycja konkursu „Pokaż swój talent”. Ogółem w konkursie udział wzięło ośmiu uczestników. Uczniowie śpiewali, tańczyli, grali, a jeden z uczestników zaprezentował swoje zdolności w dziedzinie projektowania strojów z surowców wtórnych.
Pierwsze miejsce zajęła moda w wykonaniu Kamila Biardzkiego z klasy 3g, drugie miejsce przypadło Jakubowi Uziębło z klasy 1b za talent muzyczny, trzecie miejsce zajął uczeń z klasy 1f Piotr Lipiński , który zachwycił swoim układem tanecznym. Ponadto wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymały uczennice z klasy 1a: Alicja Wojtowicz grająca na kubeczku i Justyna Bujalska śpiew.
Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i zdolności.
* Konkurs na życzenia 8 marca
Został rozstrzygnięty konkurs na życzenia dla pań i koleżanek w wykonaniu chłopców klas 1-3. Z przykrością stwierdzamy, że chłopcy nie dopełnili obowiązku wykonania kartki z życzeniami. Na konkurs wpłynęło tylko pięć prac.
Nagrody otrzymują:
1. Filip Smyk z klasy 1e
2. Wiktoria Dmowska z klasy 1a
3. Kamil Biardzki z klasy 3g.
Zwycięzcom gratulujemy.
* WALENTYNKI
Dnia 13.02.2015r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy walentynki. Poczta walentynkowa sprawnie roznosiła po klasach kolorowe koperty. Były na nich serduszka, buziaczki i oczywiście nazwiska obdarowanych. Ci, którzy wcześniej nie przygotowali ozdobnych kartek, mogli je nabyć u uczniów z klasy 3g. Kamil Biardzki, Olga Cielemęcka, Martyna Skultecka podjęli własną inicjatywę i wykonali własnoręcznie piękne kartki z życzeniami. Cieszyły się one dużym powodzeniem i zostały bardzo szybko sprzedane. Wszystkim zakochanym życzymy obfitości w miłości i marzeń spełnienia.

 

* „Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek”
Dnia 12 lutego 2015r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego były sprzedawane w naszym gimnazjum pączki. Sprzedaliśmy 250 smakołyków. Uczniowie oraz pracownicy szkoły nie oparli się tego dnia tradycji. Byli tacy gimnazjaliści, którzy zjedli aż 10 pączków. Gratulujemy zdrowia i wytrwałości.

 

* Konkurs na świąteczną dekorację biurka nauczyciela
Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na świąteczną dekorację biurka nauczyciela. Uczniowie uznali, że najładniejsze biurko nauczyciela znajduje się w sali nr 23. Zostało ono ozdobione przez uczniów klasy 2a. Drugie miejsce zajęła świąteczna dekoracja biurka w sali nr 10, a trzecie miejsce w sali nr 11.
Gratulujemy!!!!!!
* Wesołe Mikołajki
Wesołe Mikołajki to tradycja w naszej szkole. Dnia 5 grudnia 2014 r. uczniowie, którzy przyszli ubrani na czerwono lub założyli na głowę czapkę Mikołaja, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Niektórzy uczniowie posiadali kompletny strój Mikołaja. Dziękujemy im za umilenie tego dnia. Zabawa podobała się nie tylko uczniom, ale również i pracownikom naszego gimnazjum.
* Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25.11.2014r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Pluszaka. W tym dniu uczeń, który miał przytulankę, swojego misa, nie był pytany. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.
* Sprzedaż cegiełek
Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż cegiełek. Każda o wartości 1zł. Zebraliśmy kwotę 65 zł. Pieniążki zostaną przekazane FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY. Przypominamy, że w tym roku wspieramy leczenie 17-letniego Kamila, który choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM W IMIENIU KAMILA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
* Pamiętamy o miejscach ważnych w naszym mieście
Jak co roku Samorząd Uczniowski pamięta o miejscach ważnych w naszym mieście. Dnia 28.10.2014 r. uczniowie naszego gimnazjum zapalili znicze przy płycie na ulicy Prusa, gdzie podczas II wojny światowej mieściło się Gestapo oraz w miejscu rozstrzelania polskich harcerzy, którzy walczyli o Polskę. Ich pamięć uczniowie uczcili minutą ciszy
* Najsympatyczniejszy nauczuyciel
Samorząd Uczniowski w październiku przeprowadził głosowanie na najsympatyczniejszego nauczyciela naszego gimnazjum. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos.
Zacny tytuł NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR1 W SIEDLCACH otrzymała pani Beata Pniewska nauczycielka języka polskiego. Gratulujemy. Życzymy dużo uśmiechu i powodzenia w pracy zawodowej.
* Życzenia na Dzień Nauczyciela

* Sprzedaż cegiełek
Samorząd Uczniowski organizuje sprzedaż cegiełek. Każda o wartości 1zł. Zebrane pieniążki będą przekazane FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ TY.
W tym roku wspierać będziemy leczenie 17-letniego Kamila, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Podarujcie choremu 1zł.
* Otrzęsiny klas pierwszych
Dnia 2 października 2014 roku odbył się „chrzest” klas pierwszych. Zabawa zaczęła się o 15.30. Uczniowie wraz z wychowawcami, na sali gimnastycznej, oczekiwali na rozpoczęcie klasowych konkursów. Otrzęsiny prowadziły koleżanki z klas III – Patrycja Łukaszuk i Julia Kruczyńska. W jury zasiedli: dyrektor Magdalena Olszewska – Silna, pan Emil Kożuchowski, a z uczniów Kamila Jaworska z klasy 3e, Agata Myrcha z klasy 3c i Emilia Kowalczyk z klasy 3c. Pierwsza konkurencja polegała na prezentacji klasy. Uczniowie wykazali się umiejętnością poetycką, ponieważ najczęściej wybierali wiersz rymowany. Następnie chwalili się maskotkami klasowymi oraz rozpoznawali swoich wychowawców na zdjęciach z lat dziecięcych. Dużo radości i emocji sprawił uczniom konkurs polegający na rysowaniu swojego wychowawcy z zasłoniętymi oczami. Konkurencje, które przygotowały klasy trzecie podobały się młodzieży. Zwyciężyła klasa IB z wychowawczynią Urszulą Borkowską. Gratulujemy wszystkim „pierwszakom” i dziękujemy za wspólną zabawę. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Było przyjemnie i wesoło.
Rok szkolny 2013/14
* SU składa życzenia świąteczne
* KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WYSTRÓJ KLASY
Dnia 18 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na „Najładniejszy Bożonarodzeniowy Wystrój Klasy”
Sale oceniała komisja w składzie : Wioletta Wołoszka, Kacper Łyś, Karolina Kobylińska, Magdalena Dziewulska. Jury konkursowe wybrało 4 najładniejsze sale, które zajęły następujące miejsca:
I miejsce: sala 11 (kl.2 a)
II miejsce: sale 114 (kl.  2c, 3a) i  118 (kl. 3d)
III miejsce: sala 33 (kl. 3g)
GRATULUJEMY!!
* Akcja „Góra grosza”
W grudniu 2013r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Góra Grosza”, zorganizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Jej głównym celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin zastępczych i domów dziecka.
Pieniądze liczyła komisja w składzie:
Kamila Jaworska i Wiktoria Jurzyk z klasy 2e.
Łącznie nasza szkoła przekazała na ten szczytny cel 70 95gr.
Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy
* Dzień Kapcia 2013 (29 listopada)

Rok szkolny 2012/2013
* Uczniowie składają życzenia świąteczne

* Bądź eko i szanuj środowisko! Zbieraj stare telefony komórkowe.
Firma Greenfone – pomysłodawca i organizator Akcji Ekoszkoły jest pionierem w dziedzinie recyklingu telefonów komórkowych w Polsce. Proponuje, aby nie trzymać niepotrzebnych starych telefonów w szufladach, lecz zebrać elektrośmieci i przynieść je do szkół.
Warto przyłączyć się do akcji, gdyż Greenfone zapewnia, że:
• Wszyscy uczniowie, którzy przyniosą dowolny telefon, mają zagwarantowaną nagrodę rzeczową – długopis z logo firmy.
• Wszystkie szkoły, które prześlą telefony otrzymują nagrody z katalogu firmy.
• Firma oferuje szeroki wybór nagród – szkoła może dostosować zamówienie do swoich bieżących potrzeb.
• Przeprowadzenie Akcji Ekoszkoły i odbiór nagród są całkowicie bezpłatne.
• Wszystko jest odbierane ze szkoły i do niej dostarczane.
• Przyjmowane są wszystkie telefony – w dowolnym stanie i wieku.
• Dodatkowo organizowane są konkursy, w których szkoły mają możliwość otrzymania cennych upominków.
• Możliwe do pobrania, konspekty pozwalają nadać zbiórce telefonów charakter edukacyjny.
• Zasady współpracy są proste i zrozumiałe a zasady wyceny telefonów jasne.
• Gwarantuje fachową pomoc konsultantów na każdym etapie Akcji Ekoszkoły.
Jeden telefon komórkowy to 5 punktów do wykorzystania w sklepie z nagrodami. Telefon komórkowy (bez względu na model) za który przyznawane są punkty powinien posiadać wyświetlacz, płytę główną oraz korpus.
Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.ekoszkoly.pl/
Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Dorota Kępa. Więcej szczegółów o szklonej zbiórce telefonów już wkrótce tutaj.
* Samorząd Uczniowski zorganizował Plebiscyt na Super Nauczyciela ubiegłego roku szkolnego. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos. Tegorocznym laureatem został p. Sławomir Strus – nauczyciel historii. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej. * Na początku września zostały zorganizowane wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Jego zadaniem jest sprawdzać, aby nikt nie łamał zasad zapisanych w statucie szkoły. W tym roku na Rzecznika została wybrana Oliwia Kruczyńska z klasy 3d, natomiast wśród nauczycieli jest to p. Beata Pniewska.
Rok szkolny 2011/2012
* 28 października 2011 roku, przed Świętem Zmarłych przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunkami – p. Dorotą Kępą i p. Katarzyną Ozdobą- udali się na Cmentarz Centralny, gdzie uporządkowali grób pierwszej właścicielki naszego gimnazjum- p. Haliny Dyżewskiej. Została tam złożona wiązanka kwiatów i zapłonęły znicze.
Symboliczny znicz został zapalony także przy tablicy upamiętniającej męczeńską śmierć Polaków podczas II wojny światowej, znajdującej się przy ulicy B. Prusa oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny.
Wszystkie znicze zostały zgromadzone w wyniku akcji ogólnoszkolnej pt. ,,Przynieś znicz” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.