Plan i regulamin

Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020:
WRZESIEŃ
W tym miesiącu szczególnie gorąco witamy w naszej szkole pierwszoklasistów, czwartoklasistów i siódmoklasistów. Życzymy Wam wytrwałości , radości i samych sukcesów oraz zapewniamy, że nasza szkoła stanie się dla Was „drugim domem”. W gablocie samorządu uczniowskiego codziennie zawieszane będą „SZCZĘŚLIWE NUMERKI” , które zwalniają ucznia od odpowiedzi ustnej. Miesiąc wrzesień to miesiąc pamięci, a więc piszemy kartki pocztowe do powstańców warszawskich. W tym miesiącu odbędą się otrzęsiny dla uczniów klas siódmych oraz dyskoteka z okazji DNIA CHŁOPCA ( 2.10.2018r.)
Ogłaszamy całoroczne konkursy:
Konkursu na „MISTRZA FREKWENCJI
konkursu na „Miss i Mistera Uprzejmości”
PAŹDZIERNIK
W tym miesiącu przypada święto patrona naszej szkoły, a tradycja nakazuje przeprowadzenie plebiscytu na „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO NAUCZYCIELA”. To od Was zależy ,kto w tym roku otrzyma ten zaszczytny tytuł. Liczymy na przemyślane decyzje. Przekażemy życzenia nauczycielom , pracownikom szkoły oraz emerytom z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym miesiącu planujemy Debatę uczniowską- „Współpraca szkoły ze środowiskiem- oczami uczniów”.
Piątego października ogłosimy Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Dnia 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt- będziemy zbierać karmę dla zwierząt.
LISTOPAD
W tym miesiącu dbamy o Miejsca Pamięci Narodowej. Planujemy przeprowadzenie dyskoteki andrzejkowej. Dzień Pluszowego Misia – to dzień dla osób, które kochają misie. Kto przyniesie ulubioną maskotkę, zostanie zwolniony z odpowiedzi ustnej. Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień Życzliwości. Używamy słów: dziękuję, proszę, przepraszam.
GRUDZIEŃ
W tym miesiącu ogłaszamy „WESOŁE MIKOŁAJKI „ – dzień bez odpytywania (pisemnego i ustnego) dla uczniów, którzy tego dnia przyjdą ubrani na czerwono lub w czapce MIKOŁAJA. Zostanie przeprowadzony konkurs –gazetka świąteczna. Składamy sobie i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.
STYCZEŃ
Styczeń to rozstrzygnięcie konkursu „MISTRZ FREKWENCJI”, „Miss i Mister Uprzejmości”. To również czas podsumowania pierwszego semestru w nauce, zachowaniu, a więc i nagrody za 100% frekwencję. Odbędzie się bal karnawałowy dla najmłodszych oraz konkurs na najciekawsze przebranie.
LUTY
Luty to czas na Pocztę Walentynkową. Dzień 4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Odbędzie się spotkanie z lekarzem, pielęgniarką na temat „Jak dbać o własny organizm”. Pogadanki w klasach na temat bezpiecznych ferii zimowych.
MARZEC
To piękny miesiąc. Panie obchodzą swoje święto, a więc zostaną przekazanie życzenia wszystkim Paniom i dziewczętom w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet. Ogłosimy konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę w naszej szkole.
KWIECIEŃ
Ogłosimy Dzień słoneczny.(uczniowie tego dnia przychodzą do szkoły w kolorach: żółtym, pomarańczowym, różowym i jednocześnie są zwolnieni z odpowiedzi ustnej).
Obchody Dnia Ziemi- ubieramy się na zielono; wykonanie gazetki okolicznościowej. Konkurs szkolny –– „Wiem, co jem” przepis na potrawę świąteczną. Propagujemy styl zdrowego żywienia- świąteczne potrawy wykonane z uwzględnieniem porad dietetyka.
MAJ
Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc zakończenie zmagań konkursowych. Rozstrzygniemy konkursy ogłoszone w ciągu roku szkolnego. 11maja Dzień bez śmiecenia – będziemy zachęcać uczniów do segregowania odpadów. Konkurs plastyczny dla klas I-III Kocham moich opiekunów”. Przeprowadzenie plebiscytu na Miss i Mister uprzejmości. Akcja reklamowa przeciwko przejawom agresji i przemocy.
CZERWIEC
Ostatni miesiąc roku szkolnego – upragniony czerwiec a w nim: -podsumowanie pracy SU za rok szkolny 20192020 – przygotowanie sprawozdania z działalności samorządu uczniowskiego, – ufundowanie nagród i dyplomów dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w pracach samorządu uczniowskiego, – rozstrzygnięcie konkursu „MISTRZ FREKWENCJI”, – przeprowadzimy wybory na nowego przewodniczącego SU w roku szkolnym 2020/2021.