Bezpieczna droga do szkoły

Co roku w naszej szkole organizowane są zajęcia, podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. We wrześniu na zajęciach świetlicowych rozmawia się z uczniami na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". Dzieci dzieliły się spostrzeżeniami, wyrażały swoje opinie na temat poruszania się po jezdni, chodniku, potrzeby używania kamizelek odblaskowych i przestrzegania zasad ruchu drogowego. W ramach prowadzonych przez wychowawców świetlicy zajęć uczniowie wykonali prace plastyczną "Sygnalizatory świetlne" oraz obejrzeli film edukacyjny "Bezpieczna droga do szkoły".
Apelujemy, więc:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!.
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!.
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!.
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!.
SP1, Siedlce 2018

Created using LightBox Video Web Gallery Creator