Święto Odsyskania Niepodlegości

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.
W naszej świetlicy przypominamy dzieciom o tej ważnej dacie dla naszego państwa. Temat tygodnia „Narodowe Święto Niepodległości” jest okazją do zapoznania dzieci z symbolami narodowymi, słuchania piosenek o treści patriotycznej, wspólnego śpiewania naszego hymnu narodowego, a także jest to czas zabaw z mapą polski i wykonywania prac plastycznych dotyczących symboli narodowych i konturu mapy Polski.
Wolność kojarzy nam się z ptakiem. W tym roku wykonaliśmy nietypową pracę plastyczną – ptaka na tle nut naszego hymnu narodowego. Ptak został pomalowany na biało-czerwono. Dzięki pracom dzieci mogliśmy zaprezentować gazetkę szkolną przypominającą wszystkim o zbliżającym się ważnym święcie dla nas – Polaków.
SP1, Siedlce 2019

Created using LightBox Video Web Gallery Creator