Zatrzymać wakacje na chwilę

Minęło już sporo czasu jak po raz pierwszy spotkaliśmy się. Zdążyliśmy się już lepiej poznać. Tęsknota za wakacjami spowodowała, że chcieliśmy „zatrzymać wakacyjną chwilę”. W związku z tym dzieci namalowały to co najbardziej kojarzy się z wakacjami – Morze. Była to praca grupowa składająca się z kilku etapów. Pierwszy to malowanie na dużej powierzchni papieru farbami w odcieniach fal morskich. Następnie dzieci umieściły wodorosty zrobione z bibuły. Kolejnym etapem było kolorowanie ryb żyjących w Morzu, dokładne wycięcie i przyklejenie na pomalowany już karton. Przy okazji dzieci uczyły się sprawności manualnej. Ostatni etap sprawił dzieciom największą radość – zabawa z makaronem. Dzieci dostały duże muszle makaronu, a zadaniem było pomalowanie w taki sposób, aby przekształcić je w rybki. Tutaj dzieci uczyły się zręczności, bardzo dużej dokładności oraz przeniesienie własnej wizji. Burza mózgów uruchomiła kreatywność i zaangażowanie do pracy. A oto nasze prace:
SP1, Siedlce 2017

Created using LightBox Video Web Gallery Creator