BEZPIECZENY UCZEŃ - WARSZTATY EDUKACYJNO – PROFILKATYCZNE

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy do naszej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach policjanta asp.szt. Janusza Cabaja z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce oraz asp. Edytę Barycką z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologi Wydziału Prewencji KMP Siedlce, którzy spotkali się z uczniami klas pierwszych i drugich w świetlicy szkolnej. Na spotkaniu uczestniczyła również klasa 2 b wspólnie nauczycielem.
Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się wśród dzieci film edukacyjny ,, Bezpieczny uczeń” , który dotyczył bezpiecznego zachowania się na drodze połączony z testem na , który dzieci udzielały prawidłowej odpowiedzi. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.
SP1, Siedlce 2018

Created using LightBox Video Web Gallery Creator