Dzień św. Mikołaja

6 grudnia dzień św. Mikołaja - ŚWIĘTY MIKOŁAJ, najbardziej zapracowany święty. Patron panien na wydaniu, piekarzy, żeglarzy, mieszczan, ubogich, dzieci, uczniów, rolników ... jeszcze za życia był znany jako opiekun ubogich , na których przeznaczył swój cały majątek, pielęgnował chorych podczas zarazy. Zmarł w Myrze miedzy 342 a 352 r. Zasłynął cudami czynionymi zarówno za życia, jak i po śmierci. Na obrazach najczęściej przedstawiany jest jako staruszek z brodą w szatach biskupich z pastorałem, a jako atrybuty trzyma otwartą książkę , na której leżą 3 złote jabłka lub bułki, z kotwicą lub z workiem.
Podczas jednych z ostatnich zajęć staraliśmy się zrobić jego podobiznę. Zapraszamy dzieci ze świetlicy do zabawy : zgadnij, który Mikołaj jest mój … powodzenia :)
SP1, Siedlce 2017

Created using LightBox Video Web Gallery Creator