Jedynka Siedlce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Siedlecka Liga w „Dwa Ognie”

W dniu 30.10. 2017r. w Szkole Podstawowej nr 11 uczniowie klas czwartych pod opieką pani Ewy Sławińskiej brali udział w lidze „Dwóch ogni”. Rozegraliśmy mecze z SP6, SP11 i SP7. Drużyna składała się z 12 zawodników z czego 9 osób rozgrywało mecz (4 dziewczynki i 5 chłopców). Pojedynki rozgrywane były na czas 2x7minut, a punkty przyznawane były za trafienie przeciwnika. Czwartoklasiści z naszej szkoły po zaciętej i wyrównanej grze wygrali pierwszy mecz 19:15 z SP 6. Niestety w drugim spotkaniu polegliśmy ze szkołą SP11. W ostatnim meczu z SP7 staraliśmy się, walczyliśmy, ale ostatecznie rozgrywka skończyła się naszą czteropunktową przegraną. Mimo wszystko zespół zagrał bardzo dobre zawody, jak na pierwszy raz. Miejmy nadzieje, że dalsza ciężka praca pozwoli nam na osiągnięcie lepszych wyników w następnych turniejach.
Naszą szkołę reprezentowali: Ksawery Boruta 4a, Oliwia Duk 4a, Natan Jurzyk 4a, Bartosz Staręga 4a, Tomasz Wiśniewski 4a, Malwina Mańkowska 4b, Natalia Nowak 4b, Julia Piekart 4b, Adam Świętochowski 4b, Kajetan Tomaszewski 4b, Anna Wereszczyńska 4b, Zofia Wielogórska 4b.

Piłkarskie zmagania

Międzyszkolne rozgrywki piłki nożnej dziewcząt odbyły się 30.10.2017r na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr.9. Do rozgrywek finałowych awansowały drużyny z 8 szkół podstawowych.Osiem drużyn dzięki rozegraniu rundy eliminacyjnej zostało podzielonych na 4 pary ćwierćfinałowe. Przegrany zespół ze swojej pary zostawał sklasyfikowany na miejscu 5-8, a drużyny które wygrały swój pojedynek, grały jeszcze półfinały oraz mecz o trzecie lub pierwsze miejsce.
W wyniku niekorzystnego losowania oraz nielogicznie skonstruowanego regulaminu rozgrywek nasza drużyna musiała rozegrać dwa mecze z rzędu. Wygrywając mecz ćwierćfinałowy z SP8 musieliśmy po krótkiej przerwie grać mecz półfinałowy z gospodarzem turnieju SP9. Nasze zawodniczki pokazały charakter i walczyły do samego końca o korzystny rezultat. Niestety jedna przypadkowa akcja zakończyła się utratą bramki, zniweczyło to wysiłek naszych dziewcząt i przełożyło się to na przegranie meczu 1:0. Pomimo niekorzystnego wyniku, zespół zagrał naprawdę bardzo dobry mecz przez co uwierzył w swoje umiejętności. Było to widać od początku spotkania o trzecie miejsce. Dominowaliśmy, mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, byliśmy zespołem który prowadził grę, przez co nie dopuszczaliśmy przeciwnika w obręb naszego pola karnego. Pomimo tego nieskutecznie kończyliśmy nasze akcje i mecz zakończył się wynikiem remisowym. Do rozstrzygnięcia która drużyna zajmie 3 miejsce w grupie miały zdecydować rzuty karne. W tym elemencie gry okazaliśmy się lepsi od naszego przeciwnika i zasłużenie wygraliśmy ten pojedynek zajmując ostatecznie trzecie miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych na etapie miasta.
Ćwiercfinał
I. SP 9 Siedlce – SP 7 Siedlce 3 : 0
II. SP 3 Siedlce – SP 5 Siedlce 1 : 1 k. 0 : 2
III. SP 2 Siedlce – SP 4 Siedlce 3 : 0
IV. SP 1 Siedlce – SP 8 Siedlce 1 : 0
Półfinał
V. SP 9 Siedlce – SP 1 Siedlce 1 : 0
VI. SP 5 Siedlce – SP 2 Siedlce 0 : 1
Mecz o III miejsce (przegrani V. i VI.)
SP 1 Siedlce – SP 5 Siedlce 0 : 0 k. 4 : 3
Mecz o I miejsce (wygrani V. i VI.)
SP 9 Siedlce – SP 2 Siedlce 1 : 0
Szkołę reprezentowały: Lipińska Wiktoria, Duszyńska Anna, Sztanjert Julia, Izdebska Julia, Umięcka Małgorzata, Rosa Ewelina, Kozioł Angelika, Urban Agnieszka, Justyna Chibowska.
Nasze zawodniczki rozegrały bardzo dobry turniej, zaangażowaniem, wiarą w sukces i pracą na boisku, pokazały że warto dalej rozwijać umiejętności piłkarskie. Inwestycja w ten zespół okazała się lokatą która przysporzyła dużo dobrych emocji oraz skutkowała odniesieniem bardzo dobrego rezultatu sportowego.

Tuż za podium

26 października roku bieżącego odbył się turniej finałowy w piłkę nożną chłopców. Drużyna z naszej szkoły po zajęciu pierwszego miejsca w turnieju eliminacyjnym, przystąpiła do rozgrywek z dużymi nadziejami. Tym bardziej że pierwszy etap tych rozgrywek wygraliśmy zdecydowanie oraz w pełni zasłużenie, pokonując SP3 oraz SP4.
Pierwszy turniej:
SP4 – SP1 0:9
SP9 – SP3 0:9
SP1 – SP3 6:3
Do turnieju finałowego awansowało 8 drużyn, a dzięki temu, iż zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, przyszło nam się zmierzyć z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem z pośród ćwierćfinalistów czyli z SP7. Jednak jak to w sporcie bywa, zlekceważenie przeciwnika oraz niedostateczna koncentracja w meczu przyczyniła się do tego, że mecz zaczął się dla nas źle. Nerwowa atmosfera skutkowała tym, iż nie potrafiliśmy rozegrać piłki, popełnialiśmy niewymuszone błędy a przeciwnik potrafił to wykorzystać. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy, krótka przerwa w trakcie meczu pomogła „ostudzić głowy” i zmotywować się do lepszej gry. Szybko strzeliliśmy kolejne gole, pojedynek zakończył się wynikiem 6:2 dla naszej drużyny i tym samym dość pewnie awansowaliśmy do półfinału.
Mecz o wejście do finału rozgrywaliśmy z SP2, zaczęliśmy grę bardzo skoncentrowani, nasze akcje z minuty na minutę wyglądały coraz lepiej, kilka razy pod bramką przeciwnika „zapachniało” golem, jednak to nasz błąd w defensywie skończył się utratą bramki tuż przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części meczu zupełnie zdominowaliśmy naszego przeciwnika, mieliśmy kilkanaście sytuacji do zdobycia bramki, niestety tylko raz udało nam się umieścić piłkę w siatce, co pozwoliło doprowadzić do remisu i rzutów karnych.
Konkurs rzutów karnych to loteria i niestety w tej loterii szczęście nie było po naszej stronie, jeden obroniony strzał przez bramkarza drużyny przeciwnej pozbawił nas udziału w wielkim finale.
Przyszło nam walczyć o trzecie miejsce z SP5. Mecz był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku zdecydowały niuanse. Pomimo tego że wynik 4:2 dla SP5 może świadczyć o ich pewnym zwycięstwie to jednak „tanio skóry nie sprzedaliśmy”. Ostatecznie zajęliśmy miejsce czwarte i pomimo tego, że mieliśmy nadzieje na lepszy wynik to trzeba przyznać że zabrakło niewiele, chłopcy zaprezentowali duże umiejętności techniczne, zostawili dużo zdrowia na boisku oraz pokazali ze maja „serce” do tej gry.
Ćwiercfinał
I. SP 8 Siedlce – KSP Siedlce 7 : 0
II. SP 2 Siedlce – SP 3 Siedlce 3 : 2
III. SP 1 Siedlce – SP 7 Siedlce 6 : 2
IV. SP 5 Siedlce – SP 9 Siedlce 1 : 1 (3 : 2)
Półfinał
V. SP 8 Siedlce – SP 5 Siedlce 4 : 2
VI. SP 2 Siedlce – SP 1 Siedlce 1 : 1 (k. 3 : 1)
Mecz o III miejsce
SP 5 Siedlce – SP 1 Siedlce 4 : 2
Mecz o I miejsce
SP 8 Siedlce – SP 2 Siedlce 3 : 1

Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1

W dniu 12.10.2017 nauczyciele wychowania fizycznego po raz piąty zorganizowali w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1.
W turnieju uczestniczyły cztery drużyny, złożone z uczniów poszczególnych klas. Mecze trwały po 10 minut, a zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Po niezwykle emocjonujących pojedynkach udało się określić miejsca poszczególnych klas.
Wyniki turnieju:
Czwarte miejsce przypadło klasie 2D, zanotowali oni jeden remis oraz dwie porażki, trzecie miejsce na podium, dzięki odniesieniu dwóch remisów, przypadło klasie 2C.
Klasa 3B pomimo tego, iż wystąpiła w czteroosobowym składzie, grała bardzo ambitnie i bez kompleksów. Niestety pierwszy mecz w turnieju i bezpośrednia porażka z klasą 2B, przesądziła o zajęciu II miejsca. Najsilniejszy skład a zarazem najbardziej stabilną formę wykazali się uczniowie klasy 2B i to oni mogą się szczycić wygraniem V turnieju o Puchar Dyrektora SP1.
Klasa 2B wystąpiła w następującym składzie: Dawid Nazarczuk, Sebastian Izdebski, Maciek Skup, Tomek Wełdycz, Kamil Chibowski, Szymon Zienkiewicz, Kacper Biegun, Marcel Wójcik.
Osoby które wystąpiły w turnieju zdobyły punkty do rankingu na najlepszego sportowca szkoły, a drużyny otrzymały punkty do rankingu na najlepsza klasę.
Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnych turniejach.

Awans na Mazowsze

W dniu 12.10.2017r nad zalewem Muchawka w Siedlcach uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Tomczyk – Gajewskiej wzięli udział w Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. Następujący uczniowie uzyskali Awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej: Maja Siekierka 2b i Joanna Kobylińska 2f.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.


Sztafetowe biegi przełajowe

3.10.2017r nad zalewem Muchawka w Siedlcach uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Tomczyk – Gajewskiej, p. Mirosława Filimoniuka wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach  zełajowych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. Sztafeta dziewcząt 10x800m w składzie: Niewiadomska Amelia 7c, Wójcik Iga 2a, Lewczuk Amelia 2b, Siekierka Maja 2b, Szczygielska Justyna 2c, Łukasiuk Karolina 2d, Remiszewska Gabriela 2d, Kobylińska Joanna 2f, Grabarska Emilia 3f, Stawska Olga 3f zajęła III miejsce. Sztafeta chłopców 10x1000m w składzie: Kadej Piotr 2a, Izdebski Sebastian 2b, Zienkiewicz Szymon 2b, Łupiński Mikołaj 2c, Kruk Michał 3c, Pelc Mateusz 3c, Romaniak Kacper 3c, Sawicki Sebastian 3c, Sitkowski Filip 3c, Strzaliński Dawid 3c, Szymaniuk Łukasz 3c, zajęła IV miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Inauguracja roku sportowego

29 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach odbyła się inauguracja roku sportowego 2017/2018 Szkolnego Związku Sportowego.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych Siedlec z zastępcą Prezydenta Miasta Anną Sochacką, władz powiatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy, a także najlepsi młodzi sportowcy z terenu miasta i regionu. Najważniejszą częścią imprezy było nagrodzenie szkół, młodych sportowców i ich opiekunów, którzy wyróżnili się w sporcie w ubiegłym roku 2016/2017.
Nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych w Mieście Siedlce i II miejsce we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych w Regionie.
Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w siatkówce chłopców oraz II miejsce w sztafecie olimpijskiej dziewcząt na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Okolicznościowe puchary i statuetki odebrali nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Sławińska i Mirosław Filimoniuk.
Życzymy dalszych sukcesów w nowym roku sportowym!

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe 2017

27 września 2017 r. nad zalewem Muchawka w Siedlcach uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Sławińskiej, p. Agnieszki Tomczyk – Gajewskiej, p. Mirosława Filimoniuka i p. Pawła Kuligowskiego wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. Następujący uczniowie uzyskali awans do Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych: Amelia Niewiadomska 7c , Maja Siekierka 2b, Joanna Kobylińska 2f, Michał Skorupski 7c, Kacper Romaniak 3c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Dni Siedlec na sportowo

W dniu 14.09.2017r. na stadionie ARMS przy ul. Prusa 6 odbył się festiwal sportowo – rekreacyjny siedleckich szkół z okazji obchodów „Dni Siedlec”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Sławińskiej, p. Agnieszki Tomczyk – Gajewskiej, p. Ireneusza Dycia, p. Pawła Kuligowskiego, p. Mirosława Filimoniuka i p. Michała Żmińczuka wzięli udział w turniejach: siatkówki dziewcząt i chłopców, koszykówki dziewcząt i chłopców, piłki nożnej chłopców, ,,dwóch ogni” oraz w biegach sztafetowych dziewcząt 4x400m, chłopców 4x800m. Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy następujące miejsca: siatkówka chłopców I miejsce, koszykówka dziewcząt i chłopców I miejsce, sztafeta dziewcząt V miejsce, sztafeta chłopców III miejsce. Uczestnicy turniejów otrzymali pamiątkowe koszulki. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła uplasowała się na II miejscu, zdobywając puchar i sprzęt sportowy.
Reprezentanci poszczególnych konkurencji:
Siatkówka chłopców: Mikołaj Łupiński 2c, Sebastian Sawicki 3c, Filip Sitkowski 3c, Dawid Wróblewski 3c
Koszykówka dziewcząt: Justyna Szczygielska 2c, Anna Duszyńska 3c, Klaudia Rombel 2c, Michalina Moszyńska 2c
Koszykówka dziewcząt: Maja Olczak 7c, Amelia Niewiadomska 7c, Maja Soszyńska 7c, Wiktoria Wielogórska 7c
Koszykówka chłopców: Jakub Wasilewski 3f, Jakub Nowak 3f, Igor Wodzyński 3f
Siatkówka dziewcząt: Weronika Wyczółkowska 3f, Sandra Cybulska 3a, Gabriela Maląg 3f, Aleksandra Boruta 2d
Sztafeta 4×400 dziewcząt: Olga Stawska 3f, Magdalena Pulikowska 2a, Joanna Kobylińska 2f, Martyna Bartnicka 2f
Sztafeta 4×400 dziewcząt: Maja Olczak 7c, Amelia Niewiadomska 7c, Maja Soszyńska 7c, Wiktoria Wielogórska 7c
Sztafeta 4×800 chłopców: Kacper Romaniak 3c, Michał Kruk 3c, Mateusz Pelc 3c, Sebastian Sawicki 3c
Sztafeta 4×800 chłopców: Michał Skorupski 7c, Kacper Potera 7c, Miłosz Kisieliński 7c, Konrad Bareja 7c
Piłka nożna: Szymon Kowalczyk 3b, Adam Biarda 3b, Igor łęczycki 3b, Dawid Woźniak 3a, Bartłomiej Bareja 3e, Dawid Uziak 3d
Dwa ognie: Oliwia Duk 4a, Gabrysia Uziębło 4a, Julia Ignaczak 4a, Natalka Nowak 4b, Julia Piekart 4b, Marcel Jawtoszuk 4a, Natan Jurzyk 4a, Bartosz Staręga 4a, Kajetan Tomaszewski 4b, Adam Świętochowski 4b
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego