Działania

Rok szkolny 2019/2020
Wyniki konkursu „Dlaczego Europa da się lubić?”

W mijającym miesiącu w naszej szkole Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny oraz literacki pod hasłem „Dlaczego Europa da się lubić?” skierowany do uczniów klas 4-8.
Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele i opiekun SU, po wnikliwej analizie prac postanowiło przyznać następujące miejsca:
• KATEGORIA – PRACE PLASTYCZNE
I miejsce – Wiktoria Falkowska kl. 5a 
II miejsce – Patrycja Konopka kl. 8a
III miejsce ex aequo – Nadia Brzost kl. 5a oraz Lidia Szumowska kl. 8b
• KATEGORIA – PRACE LITERACKIE
(kliknij na ucznia, żeby poznać dlaczego jego zdaniem Europa da się lubić)
KLASY 4-6:
I miejsce – Hubert Kicki kl. 5c
II miejsce – Wiktoria Falkowska kl. 5a
KLASY 7-8:
I miejsce — Julia Smyk kl. 7a
II miejsce ex aequo – Joanna Kozak kl. 8a oraz Piotr Mączyński kl. 7a
III miejsce ex aequo – Anastazja Czarnocka kl. 8c oraz Lidia Szumowska kl. 8b
Przy ocenie komisja brała pod uwagę: wkład pracy, pomysłowość i oryginalność, środki stylistyczne, spójność tematyczną oraz estetykę wykonania. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.
Zwycięzcom gratulujemy:)
Samorząd Uczniowski
Wielkanoc 2020

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy.
Oby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia
i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,
miłości i nadziei, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności .
Wesołych świąt! Życzy Samorząd Uczniowski
Dzień Kobiet

Samorząd Uczniowski w drodze na 8 marca złożył już w piątek 6 marca wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Kobiet.
Najsympatyczniejsza w szkole …

Corocznym zwyczajem przed 8 marca przeprowadziliśmy wśród klas IV – VIII plebiscyt na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KOLEŻANKĘ W NASZEJ SZKOLE. Głosami uczniów została nią Zuzanna Pióro z klasy VII a. Zuzi serdecznie gratulujemy, a wszystkim Paniom małym i dużym z okazji Święta Kobiet życzymy mnóstwo radości, pomyślności oraz samych słonecznych dni.
Grosz do grosza …

Ufff…. Po wielu godzinach pracy, wreszcie podliczyliśmy i spakowaliśmy monety, jakie udało nam się zebrać w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, która organizowana jest od 20 lat przez Towarzystwo Nasz Dom. Bilon ważył prawie 60 kg.! Klasom 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 4a, 5a, 5b, 6b, 7c, 8a i 8c i ich wychowawcom, którzy włączyli się do akcji dziękujemy za zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik. Dzięki Wam nasza szkoła zebrała 700 zł. i 70 gr., które przekazaliśmy na rzecz towarzystwa. Najwięcej funduszy zgromadziła klasa IV a -182 zł.
Serdecznie gratulujemy czwartoklasistom 🙂

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie.
Życzenia składa Samorząd Uczniowski
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ GAZETKĘ O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ

6.12.2019r. Podaruj dzieciom kawałek Świąt. Przyłączylismy się do zbiórki zabawek dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małoletnich podopiecznych Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, organizowanej przez 18 Dywizję Zmechanizowaną w Siedlcach

6.12.2019r. Wesołe Mikołajki.

Dnia 25.11.2019r. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Garść misiowych faktów:
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Nasi uczniowie obchodzili to święto 25 listopada. Mając przy sobie pluszowego misia, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.

Debata pt: „Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym oczami uczniów”.
Dnia 18.11.2019r. odbyła się w naszej szkole debata uczniowska pt: „Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym oczami uczniów”. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas: 6,7,8 opiekunowie samorządu uczniowskiego oraz Dyrektor Szkoły Magdalena Olszewska-Silna. Uczniowie zaprezentowali swoje zdanie za pomocą: prezentacji multimedialnych, plakatów, instalacji przestrzennych. Do ciekawych należy zaliczyć współpracę z NBP oraz Wioskami Dziecięcymi SOS. Młodzież w sposób atrakcyjny przedstawiła własną wizję współpracy szkoły ze społecznością lokalną. Cieszy fakt, że z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami już współpracujemy. Debata pozwoliła uatrakcyjnić tę współpracę. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.
Najsympatyczniejszy nauczyciel naszej szkoły!
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszej szkoły. W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka geografii Dorota Kępa. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i radości z życia.

Otrzęsiny 2019

Dnia 30.09.2019r. odbyły się w naszej szkole OTRZĘSINY dla uczniów klas siódmych. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kuligowski, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nina Barczak i zastępca przewodniczącej Xavier Brzost oceniało poszczególne konkurencje. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 7a, drugie miejsce przypadło klasie 7b, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy kupili „cegiełkę” jako wsparcie akcji zakupu rowerowózka dla potrzebującego 17-letniego Bartka. To chłopiec, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Na Powyższy cel szkoła wysłała 180zł. Jeszcze raz za szczodrość serca SERDECZNE DZIĘKUJEMY.