Działania

Rok szkolny 2019/2020
Dnia 25.11.2019r. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Garść misiowych faktów:
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Nasi uczniowie obchodzili to święto 25 listopada. Mając przy sobie pluszowego misia, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.

Debata pt: „Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym oczami uczniów”.
Dnia 18.11.2019r. odbyła się w naszej szkole debata uczniowska pt: „Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym oczami uczniów”. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas: 6,7,8 opiekunowie samorządu uczniowskiego oraz Dyrektor Szkoły Magdalena Olszewska-Silna. Uczniowie zaprezentowali swoje zdanie za pomocą: prezentacji multimedialnych, plakatów, instalacji przestrzennych. Do ciekawych należy zaliczyć współpracę z NBP oraz Wioskami Dziecięcymi SOS. Młodzież w sposób atrakcyjny przedstawiła własną wizję współpracy szkoły ze społecznością lokalną. Cieszy fakt, że z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami już współpracujemy. Debata pozwoliła uatrakcyjnić tę współpracę. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.
Najsympatyczniejszy nauczyciel naszej szkoły!
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi naszej szkoły. W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka geografii Dorota Kępa. Cieszymy się, że opiekunka naszego Samorządu Uczniowskiego jest najsympatyczniejsza spośród nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i radości z życia.

Otrzęsiny 2019

Dnia 30.09.2019r. odbyły się w naszej szkole OTRZĘSINY dla uczniów klas siódmych. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kuligowski, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nina Barczak i zastępca przewodniczącej Xavier Brzost oceniało poszczególne konkurencje. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 7a, drugie miejsce przypadło klasie 7b, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy kupili „cegiełkę” jako wsparcie akcji zakupu rowerowózka dla potrzebującego 17-letniego Bartka. To chłopiec, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Na Powyższy cel szkoła wysłała 180zł. Jeszcze raz za szczodrość serca SERDECZNE DZIĘKUJEMY.