Działania

Rok szkolny 2018/2019
Wiosenny tor przeszkód
Dnia 8 maja 2019r.na boisku naszej szkoły odbyły się zabawy wielkanocne dla dzieci z najmłodszych klas zorganizowane przez samorząd uczniowski. Zajączek przygotował dla nich kilka konkurencji. Podczas pierwszej z nich musieli znaleźć słodycze, które wykradł zły wilk i ukrył przed nimi. Wszyscy w mgnieniu oka poradzili sobie z tym zadaniem. Kolejny był tor przeszkód, który trzeba było przejść z jajkiem na łyżce. Sprawił on trochę większe trudności, mimo to wszyscy ukończyli go z uśmiechem na twarzy. Ostatnia konkurencja miała na celu sprawdzenie zdolności dzieci w trafianiu do tarczy. Większość z nich okazała się mistrzami tego zadania. Najlepsi strzelcy uzyskali nawet 200 punktów! Wszyscy bardzo dobrze się bawili i czekają na ponowną wizytę zajączka w przyszłym roku.

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych,
dobrego odpoczynku, smacznego jajka,
szalonego i wyjątkowego mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych, spokojnych i cudownych dni
z okazji Świąt Wielkanocnych
Życzy Samorząd Uczniowski

 

Jak tradycja nakazuje 8marca chłopcy składają życzenia. Tak też się stało w naszej szkole. Spośród dziewcząt w szkole została wybrana najsympatyczniejsza osóbka.
Oto wyniki:
Kat. klas młodszych najsympatyczniejsza to – Karina Mróz klasa 4b
Kat. Klas starszych Ewa Smuniewska – klasa 3b gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy.
Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę monet na XIX edycję Góry Grosza. W tym roku uzbieraliśmy 12,5 kg monet, co przełożyło się na kwotę 175,85 zł. Klasa 4a wygrała konkurs i uzbierała 43,64 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Przed świętami w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawsze świąteczne przebranie. Zwyciężyła uczennica klasy 3f Klaudia Soszyńska. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Wigilijna, cicha noc
ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy,
kolędować do kołyski.
Do Jezusa Maleńkiego,
w biednej szopie zrodzonego,
By swą rączką błogosławił,
zmartwień wszystkich nas pozbawił.
Życzenia świąteczne składa
Samorząd Uczniowski
ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA: Jak tradycja nakazuje dnia 06.12.2018 roku progi naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy na niego czekali z niecierpliwością, szczególnie małe dzieci. Przywitał nas serdecznym uśmiechem i rozweselał dzwoneczkiem. Przyszedł ze swoimi pomocnicami, które rozdawały dzieciom słodycze. Cieszymy się, że nikt nie dostał rózgi. Żal było go żegnać, ale obiecał, iż za rok znów nas odwiedzi. Będziemy na niego czekać.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA: Dzień 28.11.2018r. w naszej szkole był bardzo kolorowy. Uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszowe misie. Kto miał maskotkę, nie był pytany.
MŁODZI DEMOKRACI: Dnia 27.11.2018r Samorząd Uczniowski zorganizował debatę poświęconą niepodległości Polski. Wzięli w niej udział uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum, wice dyrektor szkoły Jadwiga Chomacka i opiekunowie samorządu. Musimy przyznać, że czas spędzony w gronie rówieśników należy zaliczyć do udanych. Została poruszona historia narodu polskiego w dążeniu ku niepodległości, obchodzenie wczoraj, dziś w przyszłości święta 11Listopada, w jaki sposób Polonia czci bohaterów narodowych i jakie wartości przekazuje młodemu pokoleniu, dlaczego warto przekazywać tradycje, co noszą w sercach Polacy, ile wysiłku kosztuje demokracja i dlaczego z dumą spoglądamy na naszą historię? Te i inne tematy uruchomiły merytoryczną dyskusję. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Tradycją naszej szkoły jest nadawanie przez uczniów,  w dniu święta  Komisji Edukacji Narodowej, zaszczytnego tytułu najsympatyczniejszemu nauczycielowi . W tym roku tytuł ten otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Beata Pniewska – wybrana większością głosów w wyborach demokratycznych. Życzymy  sukcesów w pracy zawodowej i nieustającego uśmiechu na twarzy.
 

 

 

 

 
Dnia 30.09.2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Kapcia.  Uczniowie, którzy mieli kapcie na stopach, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianej kartkówki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zabawy.
POMÓŻMY OLIWII UPRAWIAĆ SPORT
Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej szkoły za cegiełkę w wysokości 95 złotych, która zostanie przekazana na dofinansowanie wózka inwalidzkiego dla Oliwii.
Samorząd Uczniowski

 

Dnia 02.10.2018r. odbyły się w naszej szkoły OTRZĘSINY dla uczniów klas siódmych. Uczniowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach. Każda z nich wymagała: skupienia, sprytu, szybkości i zdolności. Przyjęcie w poczet braci szkolnej prowadzone było przez Amelię Kizeweter i Gabrielę Wnorowską z klasy 3a gimnazjum, a uczniowie z klas 3a, 3b, 3c, 3e pomagali młodszym kolegom w konkurencjach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, nauczyciel wychowania fizycznego Michał Żmińczuk, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Kadej i Rzecznik Praw Ucznia Klaudia Rombel oceniało poszczególne konkurencje. Po wyczerpujących zmaganiach ogłoszone zostały wyniki. Zwyciężyła klas 7a, drugie miejsce przypadło klasie 7b, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1.