Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Seniorzy PSG KPS SIEDLCE w „Jedynce”

W czwartek 18 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się trening młodzików prowadzony przez Piotra Fenoszyna i Kamila Długosza z 1 ligowej drużyny. Chłopcy z klasy sportowej 8c pod okiem swoich doświadczonych kolegów wykorzystywali specjalistyczne trenażery do polepszenia własnej techniki siatkarskiej. Warto nadmienić, iż klasa ta jest objęta ministerialnym programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który funkcjonuje w SP nr1 od 2015r. Współpraca PSG KPS i „Jedynki” od lat przynosi super efekty w szkoleniu uzdolnionych młodych siatkarzy w naszym mieście. Na treningu gościła Pani Dyrektor SP nr1 Magdalena Olszewska-Silna, która wspiera nasze działania w ramach rekrutacji i logistyki tworzenia nowych klas sportowych.

Lekcja otwarta w klasie 8c

Lekcja otwarta w klasie 8c o profilu siatkówka. Temat lekcji: Nowoczesne formy treningu w piłce siatkowej.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ LIGI MWZPS

W sobotę 21.01.2023r. uczniowie klasy sportowej 8c reprezentujący klub PSG KPS SIEDLCE w kategorii młodzika rozgrywali na hali sportowej ZSP nr3 turniej piłki siatkowej ligi MWZPS. Nasi siatkarze zdeklasowali rywali, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta i zajmując Pierwsze miejsce w całych zawodach.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce PGE KPS Siedlce

II miejsce Polonez Wyszków

III miejsce Orlęta Raszyn

IV miejsce Plas Warszawa

Skład drużyny: Filip Szlachta, Jakub Korniluk, Szymon Jędruszczak, Michał Talacha, Wiktor Pasztor, Igor Plewa, Hubert Kicki, Łukasz Grodzki, Maciej Ziółkowski, Filip Jagodziński

trener: Adrian Potapczuk

Obóz sportowy siatkarzy z klasy 8c

Siatkarze z klasy sportowej 8c trenujący na co dzień w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy SP nr 1 nie próżnowali przez wakacje i szlifowali swoją formę na obozie przygotowawczym klubu KPS w Malborku. Oto kilka zdjęć z treningów.

Klasa sportowa 7c o profilu piłka siatkowa

Na zdjęciu od góry od lewej:

Trener drużyny – Adrian Potapczuk,  zawodnicy: Filip Szlachta, Jakub Korniluk, Wiktor Pasztor, Bartosz Szałkiewicz, Igor Plewa, Szymon Jędruszczak.

U dołu od lewej:

Konrad Krzewniak, Łukasz Grodzki, Michał Talacha, Hubert Kicki, Łukasz Danielak.

Puchar Polski Siatkarzy KPS Siedlce – RESOVIA Rzeszów

Dnia 21.12.2021 uczniowie naszej klasy sportowej 7c wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn PZPS nasz pierwszoligowy klub  KPS Siedlce  podejmował byłych mistrzów Polski , zespół z Plus Ligi – Resovię Rzeszów, w barwach której występują m.in. reprezentanci Polski : Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski. Uczniowie naszych SOS obstawiali ten mecz pomagając w rozgrzewce oraz samym meczu w logistyce siatkarskiej boiska i hali. Po meczu były oczywiście pamiątkowe zdjęcia i wywiady z zawodnikami Resovii. Miejmy nadzieje że nasi podopieczni też trafią kiedyś na pierwszoligowe lub plusligowe parkiety. Życzymy powodzenia w treningach!!!

Skip to content