Działania

Rok szkolny 2021/2022

Światowy Dzień Poczty

Dnia 9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty. Data ta nie jest przypadkowa, to właśnie tego dnia w 1874 r. na konferencji w Bernie powołano jedną z najstarszych organizacji międzynarodowych, Światowy Związek Pocztowy. W Polsce „Dzień Znaczka” obchodzony jest od 1956 roku. Celem Światowego Dnia Poczty jest uświadomienie społeczeństwu roli sektora usług pocztowych w codziennym życiu ludzi. W związku z tym uczniowie wykonali projekty znaczków. Inspiracje czerpali z życia codziennego, baśni i historii Polski.

Dzień Wesołych Kanapek

W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Odpowiednie żywienie oparte na naturalnych produktach zmniejsza ryzyko nadwagi i chorób, a jednocześnie może podnieść odporność.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali „wesołe kanapki”. Dzieci przyniosły zdrowe i pożywne produkty: chleb, szynkę, ser, jajka, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, oliwki, szczypiorek, rzodkiewkę. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie stołu. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe kanapki 🙂

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Dziś, 21 września Samorząd Uczniowski obchodził Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Te odznaczenie to jedna z najcenniejszych nagród, przyznawane jest bowiem dorosłym przez dzieci. Na pomysł nadawania Orderu Uśmiechu wpadła w 1968r. redakcja „Kuriera Polskiego”. Inspiracją do powstania Orderu Uśmiechu był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci „Jacek i Agatka”, podczas, którego pisarka opowiedziała o chłopcu ze szpitala rehabilitacyjnego pod Warszawą, który chciał nagrodzić Jacka. Projekt Orderu Uśmiechu stworzyła dziewięciolatka, która od talerzyka i szklanki odrysowała słońce do którego ręcznie dorysowała nierówne promienie.

Pamiętamy, pamiętamy

Młode pokolenie Polaków powinno dbać o tradycje i pamiętać o swoich korzeniach. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pamiętają o tych, co polegli na wojnie i dbają o Miejsca Pamięci Narodowej w naszym pięknym mieście.

Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole!

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 19 września, uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, wzięli się do roboty i usunęli śmieci, zalegające w Parku Miejskim Aleksandria w Siedlcach. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas trzecich nazbieraliśmy worki odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.

Skip to content