VI Siedlecki Test Historyczny

Dnia 9 listopada 2017 r. w budynku Collegium Mazovia odbyła się szósta edycja Siedleckiego Testu Historycznego. Temat tegorocznych zmagań to „Droga Polaków do Niepodległości 1768 – 1918”. Organizatorem przedsięwzięcia jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach oraz Stowarzyszenie „Żółkiewszczacy”. Jego celem jest popularyzacja historii Polski i regionu. Patronat honorowy na Testem objęli: Biskup Siedlecki – Kazimierz Gurda, Mazowiecki Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska oraz Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Angelika Zdun (kl. 3b), Paula Czarnocka (kl. 3b) i Magdalena Romanowska (kl. 2a).
W kategorii szkoły podstawowe – oddziały gimnazjalne – indywidualnie: 1 miejsce zajęła Magdalena Romanowska z kl. 2a.
W kategorii szkoły podstawowe – oddziały gimnazjalne – drużynowo: Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN uplasowała się na 2 miejscu.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content