Życzenia dla Ojczyzny od klasy 3c

W edukacji wczesnoszkolnej jedną z umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej jest nauka pisania życzeń. Adresatami życzeń mogą być różne osoby, które są ważne w życiu dziecka. W miesiącu listopadzie dzieci z klasy 3c napisały życzenia dla swojej Ojczyzny.
Pragnieniem dorosłych jest, aby dzieci stały się prawdziwymi patriotami, znały swoje korzenie i dzieje narodu, do którego należą. Dlaczego? Marcin Przewoźniak, autor popularnych książek dla dzieci, udziela humorystycznej i przekonującej odpowiedzi dostosowanej do poziomu rozwojowego dziecka: „Bo należysz do wspaniałego narodu(…), masz piękną ojczyznę o burzliwej historii i bogatych tradycjach, a przy wielu jej bohaterach wysiada nawet James Bond. Żyjesz w ciekawym kraju, którego odkrywanie może być fantastyczną przygodą. Patriota wie, z czego jest dumny i rozumie dlaczego kocha swoją ojczyznę.”
Zapraszamy do oglądania kart z życzeniami.

Skip to content