Dzień Gier Planszowych

„Cała Polska Gra w Planszówki” to hasło Dnia Gier Planszowych, który odbył się 10 października 2022 roku. Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji. Uczniowie klas IV-VIII 10 października poznawali i grali w ulubione gry planszowe.

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

„Gry planszowe zwiększają aktywność mózgu. Ta aktywność jest cudownym ćwiczeniem dla mózgu. Ponieważ zabawa stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za tworzenie złożonych myśli i pamięci zarówno u dzieci jaki dorosłych, pomaga w ćwiczeniu podstawowych umiejętności poznawczych takich jak rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji.”1 Wyobraźcie sobie dzień, w którym wszyscy gracze pokazują, w co grają, co lubią i organizują granie w domu, pracy w miejscach publicznych. Dzień Gier Planszowych to dzień, w którym gracze celebrują swoje hobby.
Tak jak nasi uczniowie świetnie się bawili celebrując granie w planszówki na lekcjach matematyki.

1Dzień Gier Planszowych, https://bimkal.pl/kalendarz/dzien-gier-planszowych, (dostęp 16.10.2022)

Skip to content