Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowych Skarpetek

21 marca jest uznawany za początek kalendarzowej wiosny. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.

W tym dniu, w celu edukacji, przełamania barier i uprzedzeń, wysłuchaliśmy audycji, którą przedstawiły Julia i Zuzia z kl.Vc. Angelika z V a wykonała plakat promujący skarpetkowe wyzwanie, a uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej oraz V i VI wykonali kartonowe skarpety, którymi zostały ozdobione szkolne korytarze. Na gazetkach zostały umieszczone różne informacje nt. zespołu Downa i funkcjonowania osób z tym zaburzeniem chromosomalnym.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w skarpetkowe wyzwanie. Tego dnia, na znak wsparcia osób z dodatkowym chromosomem i ich rodzin, wiele osób nałożyło skarpety nie do pary.

Kolorowe skarpety nakładamy 21 marca, ale tolerancyjni jesteśmy zawsze!

Joanna Mendza

Zdjęcia: P. Cabaj, J. Mendza, M. Ostojska, P. Hardej

Skip to content