„Odkrywamy tajemnice przyrody”

Dzień 8 kwietnia 2014r.  na długo pozostanie w pamięci uczniów klas szóstych ze Szkół Podstawowych nr 11 i nr 7. We wtorek odbył się w naszej szkole finał projektu pod nazwą „Odkrywamy tajemnice przyrody”. Nasi goście mieli możliwość poznać otaczający nas świat za pomocą  zmysłów: dotyku, węchu i wzroku. W murach naszej szkoły szóstoklasiści zostali przywitani serdecznie przez Panią Dyrektor Magdalenę Olszewską – Silną, nauczycieli oraz uczniów gimnazjum. Po części oficjalnej uczniowie szkół podstawowych zobaczyli, że żarówka zapala się bez podłączenia do źródła zasilania, roztwór skrobi po kilku minutach zmienia swoją barwę i na ściance próbówki osadza się srebro. Próbowali wyjąć monetę  zanurzoną w wodzie nie mocząc rąk. Został także poddany próbie zmysł smaku, ponieważ nasi goście smakowali potrawy z różnych stron świata. A były to: tiramisu, baklawa i tortilla. Nad przebiegiem tych doświadczeń czuwali dobrze wykwalifikowani nauczyciele – przyrodnicy. Kolejną atrakcją tego dnia były ćwiczenia związane z ratowaniem życia człowieka – defibrylacja. Uczniowie bawili się wspaniale podczas prezentacji zdjęć, które zostały przygotowane przez gimnazjalistów pt.: „Życie naszej szkoły w radosnym obiektywie”. Po zakończeniu prezentacji szóstoklasiści wzięli udział w konkursie przyrodniczym. Był on podsumowaniem wiadomości o otaczającym nas świecie. Spotkanie uprzyjemnił występ zespołu szkolnych cheerliderek „Silence” oraz piosenka „Fly me to the moon” w wykonaniu Olgi Ślepowrońskiej uczennicy z klasy 2a. Szkoda, że to co wspaniałe szybko się kończy. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w Publicznym Gimnazjum nr1 pozostawił w pamięci szóstoklasistów znaczący ślad a we wrześniu, jako uczniowie naszej szkoły, będą nadal doświadczać, przeżywać i rozwijać swoje zainteresowania pod kierunkiem naszych nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content