Ostateczne rozstrzygnięcia w tenisie

Już po raz czwarty na sali naszego gimnazjum odbył się turniej w tenisa stołowego. Zawody te miały na celu wyłonienie najlepszych tenisistów naszej szkoły, którzy będą w stanie rywalizować w międzyszkolnym turnieju   rangi powiatowej.
Przed ostatnimi turniejowymi pojedynkami było dużo niewiadomych. Dzięki temu, iż w tym turnieju punkty za zajęte miejsca była przyznawane podwójnie, szanse na triumf w klasyfikacji ogólnej miało kilku zawodników.
Do zawodów przystąpiło 10 uczestników, zostali oni podzieleni na dwie grupy. W grupach odbywały się pojedynki „każdy z każdym” co pozwoliło nam wyłonić  pojedynki o miejsca VII i V, oraz półfinalistów.

Grupa A
1. H.Kluczek
2. B.Bareja
3. A.Czapski
4. K. Olędzka
5. B.Duk

Gruba B
1. J.Woźniak
2. D.Czyżewski
3. A.Szlaski
4. M.Pluta
5. M.Garbaczewski

Pojedynki grupowe przyniosły kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Grupę A wygrał Hubert Kluczek a Grupę B- Jakub Woźniak.
W meczu o 7 miejsce wystąpiła debiutująca w turnieju Karolina Olędzka, która nie sprostała swojemu przeciwnikowi M. Plucie.
Mecz o 5 miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść Adrian Czapski wygrywając z Sebastianem Szlaskim.
Półfinałowi przeciwnicy mierzyli się ze sobą już nie po raz pierwszy, jednak na tym szczeblu rozgrywek doświadczenie , opanowanie, oraz niuanse techniczne były po stronie faworytów rozgrywek. Pierwszy półfinał wygrał Dominik Czyżewski, a w drugim  lepszy okazał się Bartłomiej Bareja.
W meczu o trzecie miejsce H. Kluczek przegrał z J. Woźniakiem w dwóch setach.
Po raz trzeci w turnieju zwyciężył uczeń klasy IIIc Dominik Czyżewski, drugie miejsce w ostatnim turnieju zajął uczeń klasy Ib Bartłomiej Bareja.

Mecz o VII miejsce:
Olędzka- Pluta 8-11
Mecz o V miejsce:
Czapski – Szlaski 11-9
Półfinały:
Kluczek- Czyżewski 3-11
Woźniak – Bareja 9-11
Mecz o III miejsce:
Kluczek – Woźniak 0:2
Mecz o I miejsce:
Bareja – Czyżewski 1:2

Miedzy B.Bareją i D.Czyżewskim do samego końca toczyła się zacięta walka o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej turnieju. Dzięki temu iż Bartłomiej Bareja nie opuścił żadnego turnieju, a w tych co uczestniczył zajmował czołowe lokaty,  ogólna liczba punktów zdobytych wystarczyła do zwycięstwa w całym cyklu turniejów. Wyprzedził on swojego starszego kolegę o zaledwie 1 punkt.
Walka o trzecie miejsce również była bardzo pasjonująca i wyrównana. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Hubertowi Kluczkowi, nieznacznie wyprzedził on Jakuba Woźniaka oraz Sebastiana Szlaskiego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tej formie aktywnego spędzania czasu wolnego, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Generalna klasyfikacja po ostatnim turnieju:

1. Bareja B. – 41 pkt.
2. Czyżewski D. – 40 pkt.
3. Kluczek H. – 22 pkt.
4. Woźniak J. – 20 pkt.
5. Szlaski S. – 17 pkt.
6. Czapski A. – 13 pkt.
7. Pluta M. – 10 pkt.
8. Uziębło J. – 10 pkt.
9. Wieliczko J. – 7 pkt.
10. Duk B. – 5 pkt
11. Iwanowska M. – 5 pkt.
12. Sidoruk W. – 4 pkt.
13. Garbaczewski M. – 4 pkt.
14.Olędzka K. – 4 pkt.
14. Małczuk M. – 4 pkt.
15. Parzych W. – 1 pkt.
15. Ryba V. – 1 pkt.
15. Cicha K. – 1 pkt.
15. Kotyński D. – 1 pkt.
15. Sopiński P. – 1 pkt.
15. Lis R. – 1 pkt.
15. Belowski M. – 1 pkt.
15. Tarkowski M. – 1 pkt.

W przeciągu czterech spotkań z tenisem stołowym, które odbyły się w pierwszym semestrze 2015/16 roku  szkolnego udało się zachęcić do uczestnictwa w zawodach 23 uczniów. Frekwencja ta nie jest może zadowalająca, jednak dzięki włączeniu tenisa stołowego do punktacji na Najlepszego Sportowca Szkoły, mamy nadzieją że frekwencja na tego typu turniejach organizowanych przez zespól nauczycieli wychowania fizycznego znacznie wzrośnie.

Skip to content