Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawionej w siedleckiej katedrze. Po niej na Skwer im. gen. Tadeusza Kościuszki dotarły poczty sztandarowe szkół, przedstawiciele zakładów pracy, władz centralnych i władze samorządowe. Uroczystość zaczęto od zawieszenia flagi i odśpiewania hymnu narodowego, po czym przemówienie wygłosił prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Następnie odczytano apel poległych, a kompania reprezentacyjna oddał salwę honorową, po czym nastąpiło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki. W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły, a w nim uczniowie z klasy 3a i 3e oraz nauczyciele p. E. Ilczuk, p. M. Jaroszczyk, p. M. Filimoniuk, p. E. Kożuchowski oraz dyrektor szkoły p. M. Olszewska-Silna.
3majmTradycyjnie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w centrum Siedlec odbyły się biegi uliczne zorganizowane przez Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

3majm2

zdjęcia ze strony www.siedlce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content