Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią ok. 1,5 mln osób – 23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, który ma upowszechniać wiedzę na temat choroby, jak i zachęcać do jej leczenia. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzi się w naszym kraju od ponad 10 lat. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że w chwili obecnej z powodu depresji cierpi 10 proc. populacji. WHO powołuje się na dane i ostrzega: depresja zajmuje czwarte miejsce na liście problemów zdrowotnych na świecie, do 2020 roku znajdzie się na drugim.
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Danutą Tarkowską, pielęgniarką z Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Miejskiego w Siedlcach z uczniami klas 3. Specjalistka powiedziała o objawach, symptomach i o tym, jak można pomóc choremu na depresję.
„Początek choroby zwykle objawia się smutkiem, przygnębieniem. Osoba cierpiąca na depresję, ma nostalgiczny nastrój przez dłuższy czas. Często towarzyszą jej lęki oraz niepewność. Człowiek staje się coraz bardziej obojętny na otaczającą  rzeczywistość. Oddala się od bliskich. Przestają go interesować codzienne problemy.”
Bardzo ważne jest, aby nauczyć dziecko radzenia sobie z trudnymi emocjami, w tym ze smutkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content