Europejski Dzień Języków 2017

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Nasza szkoła również włączyła się w te obchody.
Z tej okazji nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do wzięcia udziału w różnorodnych przedsięwzięciach: przygotowanie plakatu pt. Namaluj wielojęzyczność, wykonanie makiety zabytku oraz prezentacji multimedialnej przedstawiającej wybrany zabytek lub miejsce z krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
26 września odbyły się również konkursy językowe, w których rywalizowali przedstawiciele klas II i III gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej. W kategorii klas drugich gimnazjum I miejsce zajęła klasa 2A, II miejsce – klasa 2E, III miejsce ex aequo – klasy 2B i 2C. W kategorii klas trzecich gimnazjum I miejsce zajęła klasa 3B, II miejsce – klasa 3E, III miejsce – klasa 3D. W kategorii klas siódmych szkoły podstawowej I miejsce zajęła klasa 7B, II miejsce – klasa 7A, III miejsce – klasa 7C.
W Szkolnym Konkursie Piosenki w języku obcym I miejsce zajęła Laura Bazylczuk z kl. 3C, II miejsce – Martyna Izdebska z kl. 3A, III miejsce Gabriela Wnorowska z kl. 2A, wyróżnienie otrzymała Agnieszka Szczepańska z kl. 2A.
Wielu uczniów wykonało ciekawe plakaty pod hasłem Namaluj wielojęzyczność oraz piękne makiety zabytków z krajów anglo- i niemieckojęzycznych, za co zostali nagrodzeni ocenami z języków obcych.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków.

Nauczyciele języków obcych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content