Tuż za podium

26 października roku bieżącego odbył się turniej finałowy w piłkę nożną chłopców. Drużyna z naszej szkoły po zajęciu pierwszego miejsca w turnieju eliminacyjnym, przystąpiła do rozgrywek z dużymi nadziejami. Tym bardziej że pierwszy etap tych rozgrywek wygraliśmy zdecydowanie oraz w pełni zasłużenie, pokonując SP3 oraz SP4.
Pierwszy turniej:
SP4 – SP1 0:9
SP9 – SP3 0:9
SP1 – SP3 6:3
Do turnieju finałowego awansowało 8 drużyn, a dzięki temu, iż zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, przyszło nam się zmierzyć z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem z pośród ćwierćfinalistów czyli z SP7. Jednak jak to w sporcie bywa, zlekceważenie przeciwnika oraz niedostateczna koncentracja w meczu przyczyniła się do tego, że mecz zaczął się dla nas źle. Nerwowa atmosfera skutkowała tym, iż nie potrafiliśmy rozegrać piłki, popełnialiśmy niewymuszone błędy a przeciwnik potrafił to wykorzystać. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy, krótka przerwa w trakcie meczu pomogła „ostudzić głowy” i zmotywować się do lepszej gry. Szybko strzeliliśmy kolejne gole, pojedynek zakończył się wynikiem 6:2 dla naszej drużyny i tym samym dość pewnie awansowaliśmy do półfinału.
Mecz o wejście do finału rozgrywaliśmy z SP2, zaczęliśmy grę bardzo skoncentrowani, nasze akcje z minuty na minutę wyglądały coraz lepiej, kilka razy pod bramką przeciwnika „zapachniało” golem, jednak to nasz błąd w defensywie skończył się utratą bramki tuż przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części meczu zupełnie zdominowaliśmy naszego przeciwnika, mieliśmy kilkanaście sytuacji do zdobycia bramki, niestety tylko raz udało nam się umieścić piłkę w siatce, co pozwoliło doprowadzić do remisu i rzutów karnych.
Konkurs rzutów karnych to loteria i niestety w tej loterii szczęście nie było po naszej stronie, jeden obroniony strzał przez bramkarza drużyny przeciwnej pozbawił nas udziału w wielkim finale.
Przyszło nam walczyć o trzecie miejsce z SP5. Mecz był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku zdecydowały niuanse. Pomimo tego że wynik 4:2 dla SP5 może świadczyć o ich pewnym zwycięstwie to jednak „tanio skóry nie sprzedaliśmy”. Ostatecznie zajęliśmy miejsce czwarte i pomimo tego, że mieliśmy nadzieje na lepszy wynik to trzeba przyznać że zabrakło niewiele, chłopcy zaprezentowali duże umiejętności techniczne, zostawili dużo zdrowia na boisku oraz pokazali ze maja „serce” do tej gry.
Ćwiercfinał
I. SP 8 Siedlce – KSP Siedlce 7 : 0
II. SP 2 Siedlce – SP 3 Siedlce 3 : 2
III. SP 1 Siedlce – SP 7 Siedlce 6 : 2
IV. SP 5 Siedlce – SP 9 Siedlce 1 : 1 (3 : 2)
Półfinał
V. SP 8 Siedlce – SP 5 Siedlce 4 : 2
VI. SP 2 Siedlce – SP 1 Siedlce 1 : 1 (k. 3 : 1)
Mecz o III miejsce
SP 5 Siedlce – SP 1 Siedlce 4 : 2
Mecz o I miejsce
SP 8 Siedlce – SP 2 Siedlce 3 : 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content