Miejska Gra Historyczna „Siedlce bliskie, znane, nieodkryte”

7 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie przygotowanej przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach „Siedlce bliskie, znane, nieodkryte”. Szkołę naszą reprezentowały 2 zespoły w składzie Magdalena Romanowska, Agnieszka Szczepańska, Piotr Kadej z klasy 2a, Kacper Rozbicki, Marcin Rzewuski, Maciej Belowski z klasy 3f. Grupami opiekowali się nauczyciele historii : p. Agnieszka Karpińska i p. Sławomir Strus. Celem zabawy było propagowanie wiedzy na temat naszego miasta, poznanie jego historii, topografii, osób, które odegrały istotną rolę w jego dziejach. Zespoły otrzymały do wykonania zadania, rozwiązując je, poruszały się po wyznaczonej przez organizatorów trasie i korzystały z różnych źródeł historycznych zgromadzonych w Archiwum Państwowym, Akademii Sztuk „Piękna 7”, Kurii Biskupiej oraz w Urzędzie Miasta. Wszyscy otrzymali mapę obszaru, po którym się poruszali, kartę do gry oraz wskazówki. Dzięki udziałowi w imprezie młodzież, bawiąc się, pogłębiła wiedzę o naszym mieście. Organizatorom dziękujemy za perfekcyjne przygotowanie imprezy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content