Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 oraz Ogólnopolska Inauguracja nowego roku Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

3 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława B.M. odbyła się Msza Święta. Główna uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Magdalena Olszewska-Silna powitała rodziców, grono pedagogiczne, zaproszonych gości, a szczególnie nowych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej placówki.
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego miało charakter szczególny, gdyż w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Inauguracja nowego roku Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), zostały powołane z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym. Nasza szkoła (początkowo jako Publiczne Gimnazjum nr 1 przekształcone w Szkołę Podstawową nr 1) uczestniczy w projekcie od samego początku, czyli od 2012 r.
Siedlecki S.O.S ściśle współpracuje z pierwszoligowym zespołem siatkarzy KPS Siedlce. Pasjonatem młodzieżowej siatkówki i szkoleniowcem jest  Mirosław Filimoniuk, pod opieką którego uczy się i kształci siatkarskie umiejętności obecnie 40 chłopców. Najwyższym osiągnięciem siatkarzy jest wicemistrzostwo województwa mazowieckiego z 2017 roku w kategorii szkół gimnazjalnych.
Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce, Paweł Wachowiak, wiceprezes PZPS, Waldemar Wspaniały, szef programu SOS, Anna Sochacka – wiceprezydent Siedlec, Piotr Niewiadomski – wiceprezydent Siedlec, Adam Skup – dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Maciej Nowak -przewodniczący komisji sportu Rady Miasta Siedlce, Arkadiusz Mazurkiewicz – przewodniczący komisji oświaty RM, Kazimierz Paryła – skarbnik miasta.
Paweł Wachowiak, wiceprezes PZPS powiedział: W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a w szczególności w imieniu prezesa Jacka Kasprzyka chcę serdecznie podziękować Panu Prezydentowi i Pani Dyrektor oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by inauguracja SOSów mogła odbyć się w Siedlcach. Wybór miejsca nie jest przypadkowy gdyż siatkówka w tym mieście jest znaną dyscypliną – od lat tutejszy zespół z sukcesami występuje w pierwszej lidze. Cieszę się, że z powodzeniem udało się zorganizować w Siedlcach tak uroczystą inaugurację i że po raz kolejny możemy otworzyć rok szkolny w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Jest to zasługa ciężkiej pracy i wielu wysiłków organizacyjnych przede wszystkim Waldemara Wspaniałego, ale również wielu trenerów, nauczycieli i dyrektorów, którzy wspólnie z nami realizują ten projekt. Jego owoce można zobaczyć w dzisiejszej reprezentacji narodowej w osobach Jakuba Kochanowskiego czy Bartosza Kwolka. Ich przykład jest odpowiedzią na wątpliwości czy SOS-y są potrzebne czy nie.
Waldemar Wspaniały mówił z kolei, że do projektu przystąpiło w całym kraju 186 szkół, co przekłada się na 7 tys. uczniów trenujących siatkówkę. Podziękował przy tym samorządom za wsparcie w jego realizacji, a pani dyrektor Magdalenie Olszewskiej-Silnej dziękował za wsparcie i zaangażowanie w projekt.
Część artystyczną przygotowali głównie uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Ewy Bazylczuk i p. Małgorzaty Bielugi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content