Zbieramy na Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci

27 maja odbył się w naszej szkole kiermasz ciast. Wzięli w nim udział wolontariusze z wszystkich klas czwartych, klasy 8a, 8c oraz 3 b i c. Najwięcej zebrała klasa 8a, bo aż 112 złotych, druga w kolejności to 4b z sumą 100 złotych i 3b, która przekazała 92 złote. Cały zysk ze sprzedaży to 513 złotych.
Akcja ta została zorganizowana dla domowego hospicjum dla dzieci w Siedlcach. Jest ono formą pediatrycznej opieki paliatywno-hospicyjnej w domu małego pacjenta. Gdy choroba dziecka jest nieuleczalna, lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości a dalszy pobyt w szpitalu staje się bezcelowy, pora wracać do domu – do przestrzeni bliskiej, przyjaznej, przesyconej miłością obecnością kochających osób, znanymi sobie sprzętami i ulubionymi zabawkami.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, za przygotowanie kiermaszu, a także uczniom i nauczycielom, którzy zakupili słodkości. Na kolejną akcję, zapraszamy 1 czerwca.

Skip to content