Podsumowanie konkursu o tytuł „Najlepszego Sportowca”

W roku szkolnym 2018/19 do rywalizacji na najlepszego sportowca naszej szkoły przystąpiło 176 uczniów. Punktowanych imprez odbyło się 35 z czego 16 w pierwszym semestrze a 19 w drugim. Punkty za zawody w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły były przydzielane na bieżąco, a zawody w których uczestniczyli były punktowane według ustalonego regulaminu. W pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się 7 chłopaków i 3 dziewczynki.
Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta a zawodnicy z czołówki tabeli zaciekle walczyli o każdy punkt.
Batalia o miejsce pierwsze od początku była bardzo emocjonująca i trwała do ostatnich zawodów. Ostatecznie dzięki punktom z Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej oraz siatkówce na trzy pierwsze miejsca w rankingu „wskoczyli” uczniowie z klasy 3C: Dawid Stańczuk, Piotr Prokurat oraz zwycięzca z poprzedniego roku Mikołaj Łupiński.
Jednak dzięki udziałowi w Mazowieckich Igrzyskach w lekkiej atletyce Dawid Stańczuk wyszedł na pierwsze miejsce w rankingu i nie oddał prowadzenia już do końca. Drugie miejsce przypadło Mikołajowi Łupińskiemu a trzecie Piotrkowi Prekuratorowi.
Wśród dziewcząt również były niewielkie różnice punktowe. Mierzejewska Hania z klasy 5b łącznie zdobyła 109 punktów zajmując 4 miejsce , piąta Maja Siekierka zdobyła 101 pkt, siódma Maja Michalak wywalczyła 93 pkt.
W nieoficjalnym rankingu na najbardziej wszechstronnego sportowca Mikołaj Łupiński znalazł się na pierwszym miejscu ponieważ wystartował w największej ilości zaproponowanych konkurencji. Na zawodach sportowych można było go podziwiać aż 14 razy.
Wśród dziewcząt najczęściej w zawodach brała udział Hania Mierzejewska z klasy 5b, która wystąpiła w 12 konkurencjach.
Ranking na „Najlepszego Sportowca Szkoły” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki przyznawanym punktom uczniowie z większym zaangażowaniem podchodzili do zawodów sportowych i do reprezentowania szkoły.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za emocje których doświadczyliśmy na zwodach i zapraszamy do uczestnictwa w rankingu w następnym roku szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content