Zwierzęta naszymi przyjaciółmi

Na początku października w ramach tygodniowego tematu „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi” do naszej świetlicy zaprosiliśmy ciekawych gości. Odwiedziła nas pani, która zajmuje się tresowaniem psów. Wraz z nią przyszedł jej pies wabiący się Sznaps, który został wyszkolony do poszukiwania zaginionych osób i wielokrotnie brał udział w takich akcjach. Była to ogromna niespodzianka dla naszych dzieci. Pani treserka – Katarzyna Grabowska – Dzieżyc opowiadała dzieciom jak należy zajmować się czworonogiem, co lubią i czego nie lubią psy. Udzielała nam także wskazówek jak obchodzić się ze zwierzęciem, czym karmić, a co najważniejsze jak tresować.
Najciekawszą dla dzieci częścią spotkania był pokaz różnorodnych umiejętności pieska Sznapsa. Pani Katarzyna wydawała różnorodne komendy, które posłusznie wykonywał piesek i za co zawsze dostawał nagrodę.
Dzieci miały okazję pogłaskać pieska, nakarmić go, a także pobawić się z nim. To spotkanie przyniosło nam wszystkim dużo pozytywnych emocji, była radość, zachwyt, ogromne zadowolenie. Dogoterapia – dzieci to uwielbiają ! Na pewno jeszcze zaprosimy Panią Katarzynę w nasze progi.
W ramach tematów związanych z domowymi pupilami, dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne przedstawiające psy i koty. Wykonywaliśmy koty z papierowych talerzyków oraz „futrzaste” zwierzątka. Zapraszamy do fotorelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content